אושר סופית חוק הספורט המוטורי

וועדת החינוך התרבות והספורט אישרה היום את התקנות האחרונות שיאפשרו קיום מרוצי מכוניות ואופנועים בארץ, במסלולים מיוחדים שיאושרו לכך.

התקנות שנחתמו על ידי השר כץ כוללות את התנאים לאישור נהיגה של מכוניות מרוץ בקטעי כביש שונים הנחוצים לצורך מעבר בהם. על פי התקנות מעבר בכבישים אלה יותנה בהגשת בקשה מיוחדת על ידי מארגן המרוץ, בדיקה טכנית של כלי הרכב ואישור מטעם משטרת ישראל.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

מרוצי WRC בישראל? חלום רחוק

עוד כוללות התקנות הוראות נהיגה שאינה ספורטיבית במכוניות מרוץ. הוראות אלה מאפשרות נסיעה על כביש במגבלות הבאות: נסיעה למוסך בלבד באורך שלא יעלה על 100 מטר ונסיעה לצורך הגעה למסלול מרוצים בשעות ובימים מוגבלים, תוך הסדרת הביטוח הנדרש. מרוצי מוטוקרוס גם כן יהיו אפשריים למרות שאלו כבר שנים מתבצעים ללא כל חוק ספורט מוטורי.

 

כמו כן כוללות התקנות הוראות הנהיגה שאינה ספורטיבית, במכוניות ספורט המיועדות למסלול מרוצים פתוח. התקנות יכנסו לתוקף לאחר פרסומן ברשומות. מכוניות הספורט לא יורשו לנוע בכבישי הארץ והן יובלו למסלולי המרוצים על גבי מובילים בלבד. מכוניות המרוץ יקבלו רישוי מיוחד למטרות ספורט בלבד והן ידרשו לעמוד בתקינה הבינלאומית.

 

עד כאן לשון הודעת הדובר. אפשר להגיד שהחיינו והגיענו...  לא בדיוק אז נכון שמצד אחד יש לברך שכן סוף כל שוף גם במדינתינו יתאפשרו תחרויות מירוצי רכבים, אך מצד שני החוק בעצם לא מאפשר ספורט אמיתי אלא מאפשר למספר מצומצם בלבד של אנשים שצריכים לעמוד באין ספור תקנות והוצאות כספיות אדירות בכדי להנות מסוג ספורט זה.

 

אין ולא יהיה ספורט מוטורי אמיתי ללא חובבנים זה מה שמחזיק כל סוג ספורט. בכדורגל, כדורסל, פוטבול, טניס וכו' והחוק הזה כמובן לא מאפשר, כמו בכל מדינה בעולם כמעט, לעלות עם הרכב הפרטי שלנו על מסלול מסודר, סגור עם שרותי הצלה במקום ותקנות בטיחות ופשוט לנהוג. ואם רוצים ואני בעד, היו מוסיפים חובה של חבישת קסדה אבל אין שום אפשרות ליצור קהל חובבי נהיגה אמיתי אם לא מאפשרים לו לחוות את זה כמו שצריך. לצערנו, כנראה,ימשיכו להיות חובבי נהיגה על הכביש הציבורי ולא על מסלול מסודר.

פורמולה-1 בישראל? חלום עוד יותר רחוק

אמנם משרד התחבורה אימץ את תקנות ה- F.I.A שזה טוב,אך מצד שני הוסיף מספר דברים שרק מקשים על מארגני ומשתתפי מירוצים ודורשים הוצאות רבות ומיותרות

המקטרגים אומרים כמובן שעוד אנשים ימותו, אך כמה רוכבי אופניים נהרגים בשנה? כמה אנשי ספורט אקסטרים לסוגיו? אפילו כדורגלנים מתים באימונים וזה לא נחשב לספורט מסוכן.

 

אומרים שהישראלים אוהבים להתלונן? מה לעשות שפשוט נותנים לנו סיבה טובה להתלונן!  אבל בכל זאת נסיים בנימה אופטימית שכן לפחות אפשר לנוע קדימה, בתקווה שדברים ישתנו בעוד מספר שנים.

 

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות