האם הרכב שלכם באמת בטיחותי?

האם 5 כוכבי בטיחות של רכב סופרמיני שווים ל-5 כוכבי בטיחות של משפחתית גדולה?

מבחני הריסוק לא מספרים את כל התמונה

במבחני הריסוק של הארגונים השונים המבצעים את אותם המבחנים כגון NCAP האירופאי או IIHS ו-NHTSA האמריקנים, הניקוד מבחן הריסוק מדמה, בקירוב טוב, תאונה של רכב אחד עם רכב אחר מאותה הקטגוריה, כלומר מסה וגודלו של אזור ספיגת האנרגיה דומים. השאלה, אם מבחנים אלו באמת מייצגים את בטיחות כלי הרכב ביחס לעולם האמתי.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

החוק השלישי של ניוטון, מלמד אותנו שכאשר שני רכבים מתנגשים האחד בשני, הם יפעילו את אותו הכוח האחד על השני, פעולה ותגובה. אנחנו כמובן לא מערערים על החוק השלישי של ניוטון, אך בהתנגשות בין שני כלי רכב יש לקחת בחשבון, יחד עם עוד פרמטרים נוספים, את גורם האלסטיות. אותו אזור בקדמת הרכב, האחראי על ספיגת האנרגיה והעברת אנרגיה מינימלית אפשרית לנהג בזמן התאונה. מסיבה זו, שני רכבים בגודל שונה בעלי אותו ניקוד במבחני הריסוק, תמיד הרכב הגדול יותר, עם אזור ספיגת האנרגיה הגדול יותר, יהיה גם בטוח יותר.

 

בנוסף לכך, מבחני הריסוק המקובלים קבועים ובעלי חוקיות ברורה. הדבר יוצר מצב שלא מעט מיצרניות הרכב, מתכננות את בטיחות כלי הרכב שלהם עבור תוצאה גובהה במבחן הריסוק ולא גם עבור מצבים שונים במקצת המתרחשים מידי יום במציאות. ארגון הביטוח ושרותי הדרך הגרמני ADAC, שביצע מבחן התנגשות בין פיג'ו 308 לפורד פיאסטה, שתיהן בעלות 5 כוכבי בטיחות, הראה שכשאר משנים במקצת את נתוני מבחן הריסוק כגון זווית ההתנגשות, התוצאות הפוכות ממצוינות, לסבירות בלבד או מתחת לכך. לפי נתוני מבחן הריסוק של ADAC, עם שיפור קטן נוסף ברמת הבטיחות של כלי הרכב, כ-7% מההרוגים בתאונות הדרכים היו שורדים ונשארים בין החיים.

 

למרות האמור לעיל, אין ספק כי מבחני הריסוק הצעידו את בטיחות כלי הרכב עשרות בשנים קדימה וחשיבותם היא מהמעלה הראשונה. פשוט נדרשת התקדמות נוספת ברמת הבטיחות הנדרשת בכדי לקבל ציון מרבי, שעם כל הסמליות בדבר, יותר כוכבי בטיחות על הרכב, מסלמים פחות כוכבים בשמייים.

 

ישן מול חדש: שברולט מאליבו 2009 מול שברולט בל אייר 1959

{iframe width="576" hight="350"}http://www.youtube.com/embed/YHp1GAFQzto?rel=0{/iframe}

 

מרצדס C קלאס מול סמארט

{iframe width="576" hight="350"}http://www.youtube.com/embed/G0W1DkhRbXo?rel=0{/iframe}

 

טויוטה קאמרי מול טויוטה יאריס

{iframe width="576" hight="350"}http://www.youtube.com/embed/uHiYSAenanM?rel=0{/iframe}

 

הונדה אקורד מול הונדה ג'אז

{iframe width="576" hight="350"}http://www.youtube.com/embed/GjEUvreNE5Q?rel=0{/iframe}

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות