הרפורמה להוזלת מחירי הביטוח המקיף יוצאת לדרך

תאונה
הרפורמה להוזלת מחירי הביטוח המקיף יוצאת לדרך.

ההוראות החדשות של רשות שוק ההון יאפשרו שיווק פוליסות ביטוח מקיף בהתאמה אישית, פוליסות ללא רישום תביעה ועוד. הרפורמה תאפשר ללקוח לדעת מראש את המשמעות הכלכלית של הגשת תביעה.

 

רשות שוק ההון פרסמה היום (ג') הוראות חדשות להוזלה ושיפור השקיפות בתחום ביטוח הרכב. לפי הרשות,  הרפורמה תאפשר לציבור לחסוך כ-300 מיליון שקל בשנה בתשלומים לביטוח הרכב - מקיף וצד ג'.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

ההוראות כוללות הרשאה לשיווק של מוצרים ביטוחיים חדשים בהתאמה אישית, כגון שיווק פוליסות Low Cost, שיכולות לדוגמה לכלול השתתפות עצמית גבוהה אך פרמיה נמוכה, וכן פוליסות המאפשרות במקרה של תאונה קלה תיקון ללא רישום תביעה, רישום שלרוב גורר עלייה בפרמיה השנתית ועד לחוסר היכולת לרכוש ביטוח מקיף בשל ריבוי תביעות.

 

ההוראות החדשות מטפלות גם בנושא זה, חוסר היכולת לרכוש ביטוח מקיף בשל ריבוי תביעות. ההוראה החדשה מחייבת את חברות הביטוח להציג למבוטח בעת רכישת הפוליסה או הגשת תביעה את המשמעות הכלכלית בכל הקשור לשינוי הצפוי בעלות הפרמיה או ביכולת לחדש את הביטוח המקיף באותה החברה.

תחום נוסף בו ההוראות נוגעת הוא התלות בין המבוטח, השמאי והמוסך. ההוראות מבטלת את רשימות השמאים של חברות הביטוח ומחייבת מנגנון בחירת שמאי באופן אקראי. בנוסף, חברות הביטוח יציבו למבוטח רשימת מוסכים הכוללת ציון לכל מוסך בהתאם לדירוג שיספקו המבוטחים בהתאם לשביעות הרצון מהטיפול במוסך. בנוסף לכך, הרשות דורשת כי ההסכמים בין חברות הביטוח למוסכי ההסדר יכללו מנגנוני איזון בין האינטרס של חברת הביטוח לזה של המוסך כך שתהליך התביעה יהיה קצר, הוגן ומקצועי.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות