קרסו מקימה מוזיאון לרכבי רנו בישראל

משפחת קרסו פותחת מוזיאון בפארק ראם המציג אוסף מכוניות רנו, היסטוריית מדינת ישראל, ציונות, ארכיטקטורה ותל-אביב הקטנה.

מוזאון רנו - צילום: לם וליץ סטודיו

משפחת קרסו תחנוך השבוע מוזיאון חדש בפארק ראם (הסמוך לצומת גדרה),המוקדש למותג הרכב רנו אותו מייבאת חברת קרסו מוטורס מקום המדינה (1948). זהו המוזיאון הראשון שנפתח בישראל למותג רכב המשלב את היסטוריית התפתחות רנו בארץ לצד סיפורה של משפחת קרסו.הקמת הפרוייקט מהווה במידה רבה תוצאה של מאמציה וחלומה של המשפחה, עבודה שארכה כשנה וחצי, בעלות של כ- 1 מיליון ש"ח.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

מנהלת הפרויקט חנה ליברמן הסבירה כי מטרת המוזיאון הייתה לבנות אכסניה לאוסף פרטי של מכוניות רנו השייך לאחד מבני משפחת קרסו, הפכה במהרה למסע מרתק שחשף רבדים נוספים שיוצגו במוזיאון: מותג, היסטוריה, ציונות, ארכיטקטורה,תרבות, אמנות ואף גישות עסקיות . המוזיאון משתרע על שטח של כ- 278 מ"ר ותכנון החלל מציג את אבולציית המותג רנו, הבאה לידי ביטוי במיצגים שונים , דגמים מתחלפים והתחקות אחת התפתחות, במקביל לסיפור המשפחתי של מואיז קרסו (משה קרסו) שהיה הכוח שניווט את משפחת קרסו בישראל.

 

המוזיאון יציג את הקשר של משפחת קרסו למהלך החיים של הציבור הישראלי, כמעט בכל מימד : החל מגאולת קרקעות והתיישבות עירונית, דרך בנקאות ואפילו תרבות (קולנוע). חלל המוזיאון עוצב כרחוב תל-אביבי הלקוח מסביבת רוטשילד/שדרות בנימין של שנות ה-30, על מראה הבתים, שלטי הפרסום, בתי הקפה ואלמנטים נוספים.

 

לדברי יואל קרסו יו"ר קבוצת קרסו מוטורוס: "אחת ממטרות המוזיאון היא לנסות ולשקף את ההוויה הישראלית וכיצד המותג רנו השתלב בה. לא היה טעם להקים מוזיאון נוסף לתולדות רנו כדוגמת מוזיאונים הקיימים ברחבי העולם. במוזיאון המבקרים יפגשו עם אנקדוטות הלקוחות מהזיכרון הכול- ישראלי כגון העובדה שרנו 4 הייתה למכונית הצבאית הפופולארית והכינוי שהוצמד לה היה "ידית קרטה" במחווה לצורת העברה ההילוכים ברכב.

 

המוזיאון יפתח למבקרים בימים:א-ה בשעות:9:00-17:00 – כניסה חופשית.

המוזיאון יפתח למבקרים בימים:א-ה בשעות:9:00-17:00 – כניסה חופשית.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות