אלפא רומיאו 4C יוצאת לדרך באירופה - תגיע גם לישראל

עם תג מחיר של 45,000 ליש"ט, מכונית הספורט החדשה של אלפא רומיאו, ה-4C , יוצאת לדרך באירופה ומציעה משקל זבוב, מנוע 240 כ"ס והנדסה שמקורה בפורמולה 1.

אלפא רומיאו 4C

קצת יותר משנתיים לאחר שאלפא רומיאו הציגה את ה-4C כקונספט בתערוכת ז'נבה, אלפא רומיאו מתחילה בשיווקה של המיני מכונית-על החדשה של החברה באירופה ומצמידה לדגם תג מחיר התחלתי של 45,000 פואנד בבריטניה. הדגם ייוצר בסדרה מוגבלת של 3,000 יחידות בלבד כאשר 1,000 מתוכן ישווקו באירופה, מספר יחידות מהדגם תגענה גם לישראל במהלך השנה הבאה.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

עם חשיפתו של תג המחיר, ה-4C נמצאת בטווח המחירים של מכוניות כגון פורשה קאיימן (בגרסאות היקרות של הדגם), לוטוס אבורה ועוד, מכוניות הדומות מבכינת התצורה של מנוע מרכזי והנעה אחורית, זאת למרות שה-4C נמצאת במובן מסוים בסגמנט משל עצמה בכל הקשור לתכנון הבסיסי המגיע מעולם מכוניות העל/פורמולה 1, יותר מאשר מעולם מכוניות הספורט אליו שייכת הקאיימן למשל.

 

אלפא רומיאו 4C, תוכננה ועוצבה ע"י אלפא רומיאו ותיוצר במפעל מזראטי במודנה (ספר ההזמנות נפתח, תחילת השיווק ב-2014). לדגם מרכב מונוקוק העשוי סיבי פחמן ושוקל 65 ק"ג בלבד, אליו מחוברות מלפנים ומאחור תתי שלדות פלדה קלות משקל (טכנולוגיית SMC). ה-4C היא מכונית ספורט קטנה במיוחד ולמעט מידת רוחב של 1,864 מ"מ, שאר המידות הן מעולם הסופרמיני עם אורך של 3.99 מטר בסיס גלגלים של 2.38 מטר וגובה נמוך במיוחד של 1.18 מטר בלבד.

 

המידות הקטנות יחד עם השימוש בחומרים מתקדמים עבור השלדה, מאפשרים ל-4C להציג משקל של מכונית מיני עירונית- 895 ק"ג (משקל יבש). חלוקת המשקל לפי אלפא רומיאו עומדת על 40:60 לטובת הציר האחורי. כל זה מאפשר לדגם לייצר תאוצה צידית של 1.1g ותאוצה שלילית בזמן בלימה של 1.2g.ואלו כבר נתונים שגם מפלצת אחיזה כמו ניסאן GT-R יכולה להתפאר בהם.

 

 

כאמור, ה-4C המיני מכונית-על וככזו, לא תמצאו כאן מנוע V8 או V10 ואפילו לא V6 צנוע אלא גרסה מחוזקת של מנוע ה-1750 סמ"ק 4 צילינדרים של אלפא רומיאו, אותו מנוע המשנע את הג'ולייטה QV. ליחידת ההנעה הספק מרבי של 240 כ"ס ב-6,000 סל"ד ומומנט מרבי של 35.6 קג"מ בין 2,100-4,000 סל"ד. המנוע משודך לתיבת TCT כפולת המצמדים של אלפא רומיאו (מצמד יבש).

 

יחידת ההנעה הזו על משקל הזבוב של ה-4C, מספיקה בכדי לעצור את השעון על 4.5 שניות במאוץ 0-100 קמ"ש והיא תביא את הדגם עד למהירות מרבית של 258 קמ"ש. צריכת הדלק למי שיבחר לנהוג באופן רגוע, עומדת על 14.6 ק"מ לליטר.

 

כמו כל מכונית מסגנונה של ה-4C ובעיקר כמכונית שאמורה "להחזיר עטרה ליושנה", דגש רב ניתן להנאה מנהיגה ולחיבור של הנהג לרכב. כך למשל ההגה לא מתוגבר, פרוגרסיבי ולפי אלפא רומיאו, ב-90% מהסיבובים הנהג לא נדרש כלל להסיר את ידיו מההגה. גם בתחום הבלימה, אלפא רומיאו רוצה לספק לנהג את מלוא התחושה ולכן היא לא בחרה בצלחות בילום קרמיות הידועות בעוצמת הבלימה אך בחוסר תחושה ולכן פיתחה צלחות בילום היברידיות המשלבות בין אלומיניום ופלדה (פטנט רשום של אלפא רומיאו). בנוסף, מושבי הבאקט ב-4C תוכננו כך שיעבירו לנהג את מלוא המידע מהשלדה.

 

לדגם מתלי עצמות עצה כפולות מלפנים ומקפרסון מאחור. הדגם מגיע כסטנדרט עם חישוקי “17 מלפנים ו-”18 מאחור וכאופציה עם 18” ו-”19. ה-4C החדשה, אמורה להיות המכונית המסמלת את חזרתה של אלפא רומיאו לארה"ב ולכן גם בורר מצבי הנהיגה - מערכת ה-DNA – השולטת על תוכנת ניהול המנוע, תיבת ההילוכים, מערכת בקרת היציבות והדיפרנציאל Q2 הנשלט אלקטרונית, לא נעדרת מהדגם. ב-4C המערכת כוללת מצב נוסף חדש – מסלול.

 

 

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות (5)

קבל התראות על תגובות חדשות:
 • שמואל

  יאאלה איזה יפה אני ידעתי שהים השנים יבנו מכוניות ספורט יפות כמו האללפא גם היא מנקרת עניים יש לה חלקים מאמזרטי והיא גם ניראת כמוא כקו בשנת - 2015 -2017 איזה מכוניות יבוא לארף חוץ מאלפא . איטלליה בגנבה ייצרו גם לקסוס וולו ראיתי גם במכשב את הגיפ של המזרטי אסטון מרטין בקיצור האלפא היא אחת המכוניות המחיר שלה לא ירד גם עוד 5 שנים למה חלקים יקרים ועד גם שאיכניסו אותו כזה יפה לארץ אין על איטלייה הזנבה כול הריכבי ספורט רק שם ובריטנייה האלפא באמת יפה הרבה* בנות *יהבו אותו .

  כתובת URL מקוצרת:
 • שמואל

  איזה יפה האלפא קראתי עלייה בעיתון יצתה האיטליייה איזה דודא יש לי להביא אותה עוד מעט העזרת ה . איזה יפה היא לצעירות שלנו 20-27 זה הגיל איך עיצבו אותה אין אותה להרבה הארץ

  כתובת URL מקוצרת:
 • ירדנה

  הלוואי עליי

  כתובת URL מקוצרת:
 • חנה

  לא יפה המכונית

  כתובת URL מקוצרת:
 • משה

  חבל שמיצרים כמות מוגבלת זה מיקר את היצור של <br />הרכב וכמו כן הסיכוי לראות רכב כזה ברחוב של המאזדות <br />והטיוטות השבלוניות נהיה נדיר וחבל

  כתובת URL מקוצרת: