בעוד 4 שנים: לוחיות רישוי עם 8 ספרות

לאור הגידול במספר כלי הרכב בישראל החליטו במשרד התחבורה על הנפקת לוחית רישוי בת שמונה ספרות.

בעוד 4 שנים נעבור ללוחיות רישוי בנות 8 ספרות

בתחילת שנות ה-80, נעשה המעבר בישראל ללוחיות רישוי בנות שבע ספרות, כאשר שתי הספרות האחרונות ציינו את שנת הייצור. נוהג זה בוטל בשנת 1990 ושתי הספרות האחרונות נקבעו ע"י יבואן הרכב (נוהג ששונה שוב בשנת 2000).

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

עם הגידול המשמעותי, בשנים האחרונות, של רכבים חדשים המתווספים למרשם כלי הרכב בישראל (מעל 200,00 בשנים האחרונות), מצא אגף מערכות מידע שבמשרד התחבורה, כי הסדרות הקיימות המוקצות למספרי הרכב יספיקו לארבע השנים הקרובות בלבד.

 

לאור זאת, הורה שר התחבורה ישראל כץ על הקמת ועדת היגוי מיוחדת שתפעל ליישום ההחלטה להוסיף ספרה נוספת ללוחית הרישוי של כלי הרכב בישראל, כך שתכלול שמונה ספרות, במקום שבע ספרות כיום.הנפקת מספרי הרישוי בני שמונה הספרות, תתחיל בעוד כארבע שנים, ותחול על כלי רכב חדשים בלבד ואילו שאר כלי הרכב ימשיכו לשאת  לוחית רישוי בת שבע ספרות.המספור החדש צפוי להספיק לחמישים השנים הבאות.

 

בכדי לא להמתין לרגע האחרון, כבר היום (יום ב') שיגר מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, חוזר לכל הגופים והגורמים המנהלים מערכות מידע על בסיס מספרי הרישוי, המעדכן אותם על השינוי הצפוי ומבקש מהם להיערך בהתאם.מדובר בגופים רבים, הכוללים בין השאר; משרדי ממשלה, משטרה, צה"ל, רשויות מקומיות, חברות ביטוח, בנקים, חברות ליסינג, יבואני רכב, סוכנים, איגוד המוסכים, חברות הובלה והסעה, חברות המנהלות צי רכב, כביש 6, הנתיב המהיר ומנהרות הכרמל.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות (2)

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • חיים

    על הכביש. עם הניסוי החדש יש סיכוי: משלמים לאנשים לצמצם שימוש ברכב הפרטי. גם לשמור על הסביבה ולהרוויח כסף: http://bit.ly/YpHQJJ

    כתובת URL מקוצרת:
  • רק בישראל

    לא צריך 8 ספרות. צריכים להוסיף אות באנגלית ויהיו אופציות אין סופיות. בנוסף ניתן יהיה גם לקצר את מספר רכב. גם ככה היום זה נראה מכוער מאוד, רכב עם שני ברקודים זה ממש גועל!

    כתובת URL מקוצרת: