ב.מ.וו M3 סדאן ו-M4 קופה החדשות – המפרט הטכני

רגע לפני החשיפה הרשמית של הדגמים, ב.מ.וו חושפת את הנתונים הטכניים של ה-M3 סדאן ו-M4 קופה החדשות.

ב.מ.וו M4 קופה ו-M3 סדאן על מסלול הנורבורגרינג

בחודש שעבר, ב.מ.וו חשפה את ה-M4 קופה קונספט כקדימון ל-M4 העתידית ובתערוכת דטרויט הקרובה, ב.מ.וו תחשוף את גרסאות הייצור של ה-M3 סדאן החדשה וה-M4 קופה החדשה. היום (יום ד') ב.מ.וו חושפת אתנו לראשונה אל המפרט הטכני (החלקי) של שני דגמי הביצועים הקומפקטיים החדשים של החברה החולקים את אותה יחידת הנעה ופלטפורמה. בעתיד הרחוק יותר, ב.מ.וו תצרף אל השתיים גם את ה-M4 קבריולט – על בסיס סדרה 4 קבריולט שטרם נחשפה.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

כמו רוב הרכבים בעידן המודרני, גם ה-M3 סדאן וה-M4 קופה – המחליפה את ה-M3 קופה – עוברות למנוע טורבו במקום מנוע אטמוספרי רב נפח וצילינדרים. מנוע הטורבו החדש הוא מנוע 3.0 ליטר שישה צילינדרים כפול מגדשי טורבו המייצר הספק מרבי של 430 כ"ס (לא סופי) “והרבה מעל ל-51 קג"מ”, ב.מ.וו לא מציינת עדיין את הנתונים הסופיים או את נתוני הביצועים. למרות השימוש במנוע טורבו, הקו האדום עדיין נמצא גבוהה ב-7,500 סל"ד. המנוע החדש מחליף את מנוע 4.0ה-V8 האטמוספרי של הדגם היוצא בנפח 4.0 ליטר לו הספק מרבי של 420 כ"ס ומומנט מרבי של 40.8 קג”מ.

 

בשורה לא פחות חשובה לחובבי הדגם ובניגוד ל-M5, ב.מ.וו תמשיך להציע את ה-M3 עם תיבת 6 הילוכים ידנית כסטנדרט גם באירופה, כאופציה ניתן לקבל את תיבת M DCT כפולת המצמדים בת 7 יחסי העברה הכוללת מערכת בקרת יציאה מהמקום.

 

 

ב.מ.וו לא חושפת את משקלם של הדגמים החדשים, אך מציינת שה-M4 קופה תרשום על המאזניים משקל של "פחות מ-1,500 ק"ג". את זאת השיגה ב.מ.וו באמצעות שימוש ברכיבים קלים יותר מבעבר כגון מנוע קל יותר, תיבת הילוכים ידנית קלה מבעבר (12 ק"ג פחות), מתלים קלים יותר וכן שימוש נרחב למדי בקרבון מחוזק בפלסטיק (CFRP) בחלקים נרחבים ברכב כולל במתלים, עבור מכסה תא המטען והמנוע, בפגוש הקדמי והאחורי וכן בגג – לראשונה עבור ה-M3 סדאן. חלוקת המשקל היא 50:50 הקלאסית של ב.מ.ו.

 

מערכת ההיגוי האלקטרו-מכנית של ה-M4 וה-M3 החדשות,מוצעת עם שלוש הגדרות שונות לאופי ההיגוי (Comfort, Sport Sport+), אותן הגדרות מוצעות גם בדגמים המצוידים במתלי M אדפטיביים ובתיבת ה-M DCT.

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות