טויוטה חושפת את המפרט הטכני של היאריס 2020 החדשה

טויוטה יאריס החדשה 2020
טויוטה יאריס החדשה.

היאריס החדשה מצוידת במנוע 1.5 ליטר שלושה צילינדרים חדש בהספק של 120 כ"ס או ביחידת הנעה היברידית חדשה 115 כ"ס עם צריכת דלק משולבת של מעל ל-30 ק"מ לליטר.

 

כחודשיים לאחר שחשפה לראשונה את היאריס 2020 החדשה, דור רביעי לסופרמיני המצליחה של החברה, טויוטה מציגה את הגרסה לשוק הבית היפני, אותה היא תחל לשווק בפברואר 2020, ומאפשרת לנו לקבל הצצה ראשונה אל המפרט הטכני המלא של הדגם ובעיקר אל הנתונים הטכניים של יחידות ההנעה החדשות של הדגם.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

באירופה, היאריס החדשה תשווק עם מבחר של שתי יחידות הנעה המבוססות על מנוע 1.5 ליטר שלושה צילינדרים חדש מסדרת מנועי Dynamic Force של החברה. המנוע ישווק בגרסה רגילה עם תיבת הילוכים ידנית או רציפה או בגרסה היברידית חדשה. לראשונה את הדגם ניתן לקבל גם עם הנעה כפולה ולא רק קדמית כולל הנעה כפולה לדגם ההיברידי E-Four הכוללת מנוע חשמלי אחורי נוסף.

 

2020 טויוטה יאריס החדשה
מנוע 1.5 ליטר שלושה צילינדרים חדש.

בגרסה הרגילה, מנוע ה-1.5 ליטר החדש מייצר הספק מרבי של 120 כ"ס ב-6,600 סל"ד ומומנט מרבי של 14.8 קג"מ בין 4,800-5,200 סל"ד, זאת לעומת 112 כ"ס ו-13.9 קג"מ במנוע ה-1.5 ליטר 4 צילינדרים הנוכחי. המנוע משודך לתיבת 6 הילוכים ידנית או לתיבת הילוכים רציפה חדשה Direct Shift-CVT הכוללת הילוך ראשון קשיח (גלגל שיניים) לטובת יציאה נמרצת יותר מהמקום ופעולה שלפי טויוטה דומה יותר לתיבת הילוכים אוטומטית רגילה. צריכת הדלק המשולבת בדגם זה עומדת על 21.4 ק"מ לליטר בתקן WLTC (נגזרת של תקן WLTP האירופי).

 

היאריס ההיברידית החדשה מבוססת כאמור על אותו מנוע אך במחזור אטקינסון עם הספק מרבי של 91 כ"ס ב-5,500 סל"ד ומומנט מרבי של 12.2 קג"מ בין 3,800-4,800 סל"ד, זאת לעומת 73 כ"ס ו-11.2 קג"מ בדגם הנוכחי. לא רק מנוע הבנזין חזק יותר, גם המנוע החשמלי עם הספק של 80 כ"ס ומומנט של 14.4 קג"מ, זאת לעומת 61 כ"ס ו-17.2 קג"מ הדגם הנוכחי. ההספק הכולל של המערכת עומד על כ-115 כ"ס, לעומת 99 כ"ס בדגם הנוכחי, וצריכת הדלק המשולבת עם בדגם זה עומדת על 35.8 ק"מ לליטר בתקן WLTC.

 

טויוטה יאריס החדשה 2020
רחבה יותר ועם מספק סרנים ארוך יותר ב-50 מילימטר.

עם יחידת ההנעה ההיברידית החדשה לדגם נתון תאוצה 0-100 קמ"ש של 10.3 שניות לעומת 12.0 שניות בדגם הנוכחי. נסיעה על בסיס המנוע החשמלי בלבד אפשרית עד למהירות של 130 קמ"ש, לעומת כ-60 קמ"ש בדגם הנוכחי, ובנסיעה עירונית מתונה, כ-80% מהנסיעה יכולה להתבצע על בסיס המנוע החשמלי בלבד, כך לפי טויוטה. 

 

מנוע נוסף שלא ממש רלוונטי לשוק הישראלי הוא מנוע 1.0 ליטר שלושה צילינדרים המוכר לנו מהאייגו, בהספק מרבי של 69 כ"ס ומומנט מרבי של 9.4 קג"מ. מנוע זה משודך לתיבת הילוכים ידנית או רציפה (פשוטה יותר, כמו זו של האייגו).

 

בשוק היפני, כמו דגמים רבים אחרים, האיריס החדשה תוצע עם עזרים לאנשים בעלי מגבלות פיזיות, כגון אפשרות להפנות את מושב הנהג או הנוסע כלפי היציאה לכניסה/יציאה נוחה יותר או מערכת אינטגרלית להרמת כיסא גלגלים לתא המטען.

2020 טויוטה יאריס החדשה
תמיכה באנדרואיד ו-iOS.

טויוטה יאריס החדשה מבוססת על פלטפורמת TNGA החדשה של טויוטה, בגרסת GA-B לרכבים קומפקטיים, והיא קלה יותר ב-50 ק"ג מהדגם הנוכחי, קשיחה יותר לפיתול ב-30% ובעלת מרכז כובד הנמוך יותר ב-15 מ"מ, אלו מבטיחים לפי טויוטה מכונית דינאמית ובטוחה יותר.

 

ליאריס החדשה אורך של 3,940 מ"מ, רוחב של 1,745 מ"מ, גובה של 1,470 מ"מ ובסיס גלגלים של 2,560 מ"מ, לעומת הדגם הנוכחי היאריס החדשה קצרה ב-5 מ"מ חסרי משמעות, נמוכה ב-40 מ"מ, רחבה יותר ב-50 מ"מ ועם תוספת של 40 מ"מ לבסיס הגלגלים. הגרסה לשוק היפני של הדגם שונה במעט במידותיה, עם גובה של 1,500 מ"מ, רוחב של 1,695 מ"מ ובסיס גלגלים של 2,550 מ"מ.

 

2020 טויוטה יאריס החדשה
מפרט עשיר של מערכות בטיחות מתקדמות.

בתא הנוסעים החדש והצעיר נוכל למצוא, בין היתר: מערכת מולטימדיה "8 חדשה הכוללת לראשונה גם הרחבה לאנדרואיד אוטו ואפל קאר-פליי, משטח טעינה אלחוטי עם מדף ייעודי לסלולרי, לוח מחוונים דיגיטלי (רגיל ברמות הגימור הנמוכות יותר), חימום למושבים, בקרת אקלים, תצוגה עילית "10, בלם יד חשמלי ועוד.

מפרט הבטיחות בדגם שודרג ובין היתר ניתן למצוא בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל ודו גלגלים כולל תמיכה בחציית צמתים, בקרת שיוט אדפטיבית, ניטור שטח מת בצידי הרכב, מערכת חניה אוטומטית, בקרת תנועה חוצה מאחור כולל בלימה אוטונומית, תאורה ראשית LED ואור גבוה אוטומטי, בקרת ערנות נהג, בקרת סטייה מנתיב אקטיבית כולל שמירה על מרכז נתיב הנסיעה ועוד.

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות (7)

קבל התראות על תגובות חדשות:
 • Itzhak

  מעניין מה נקבל מכל המפרט הטכני הנדיב ביפאן...בטח כלום

  כתובת URL מקוצרת:
 • יואב

  אוטו טוב, אמין, שכיר, חסכוני. מושלם בתור אוטו שני. נראה לי שזה האוטו הבא של אישתי.

  כתובת URL מקוצרת:
 • מיזר

  יואב

  אולי אתה תקבל את השני ואשתך את הראשון?

  כתובת URL מקוצרת:
 • לוי

  יואב

  סבלנות. אני לא שולל. אבל במקביל תצא גם הונדה ג'אז חדשה לחלוטין. שסביר להניח תהיה יותר טובה מטויוטה. הונדה תרם פרסמה מפרט טכני.

  כתובת URL מקוצרת:
 • קוסטה

  האמת? היאריס הזאת דיי מכוערת.
  לא שבדור הנוכחי היאריס יפה.
  העיצובים של טיוטה על הפרצוף.
  היאריס הזאת נראית כמו קונספט לא בשל לגמריי.
  שמישהו בטיוטה במחלקת העיצוב יתעורר על עצמו ויתחיל לעצב את הרכבים שלהם בצורה סקסית.
  שיקחו דוגמא מהמעצבים של פולקסוואגן וסקודה וסיאט אלה רכבים סקסיים.

  כתובת URL מקוצרת:
 • עוזי

  קוסטה

  סקודה ופולקסווגן מעוצבות ? ממש לא.

  כתובת URL מקוצרת:
 • מדינה פח

  קדימה להביא אותה מהר לישראל, עוד גרוטאות לכבישים

  כתובת URL מקוצרת: