כץ מאיים: נפסיק את ייבוא פורד לישראל

שר בתחבורה הורה על תהליך שימוע שבסיומו תיתכן החלטה על הפסקת ייבוא רכבי פורד לישראל בשל פגיעה בתחרותיות.

ישראל כץ מאיים בהפסקת שיווק רכבי פורד בישראל בשל פגיעה בתחרותיות

לאחר שקרא לאזרחי ישראל להפסיק לרכוש רכבים חדשים ולהמתין להוזלה משמעותית במחירי הרכבים, מפרסם היום (שישי) השר ישראל כץ בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו כי הוא הורה לפתוח בתהליך בדיקה ושימוע לחברת פורד בשל פגיעה בתחרותיות, זאת עקב תלונה של חברת הייבוא המקביל "עמק איילון" המנסה מזה זמן רק להתחיל בשיווקם של רכבי פורד בישראל וכעת מתבררת הסיבה שמהלך זה מתעכב.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

ההודעה של שר התחבורה במלואה :”בפנייתי הקודמת קראתי לכם להמתין ולא לרכוש כלי רכב חדשים מיבואני הרכב עד שיורידו מחירים. היבואנים כמובן הגיבו בהכפשות ובאיומים. היום אני רוצה לספר לכם איך פועל מונופול יבואני הרכב כדי לדכא ולבלום כל תחרות שתאפשר הוזלת מחירים.

 

מדובר בתלונה רשמית שהתקבלה במשרד התחבורה מחברה בשם "עמק איילון בעם", שקיבלה אישור ממשרד התחבורה לייבא רכב בייבוא מקביל (בתחרות עם היבואן הקיים). החברה השקיעה כספים רבים והשיגה הסכם עם סוכן מורשה של יצרנית הרכב פורד בחו"ל, שמאפשר לה לייבא רכבי פורד (כולל דגמים משפחתיים) ולמכור אותם במחירים זולים יותר מאלה המשווקים כיום בישראל.

 

חלק מכלי הרכב כבר ייבואו לישראל ואז "בדרך מסתורית" (שעוד תיחקר) הועבר המידע ליצרן פורד בחו"ל והוא הורה לסוכן המורשה לבטל את ההנחה המיוחדת שמאפשרת הוזלה ותחרות.

 

הורתי למנכ"ל משרד התחבורה להודיע לחברת פורד שאנחנו פותחים בהליך בדיקה ושימוע שבסיומו תיתכן החלטה על הפסקת ייבוא כלי רכב מתוצרת פורד לישראל וזאת בשל פגיעה בתחרותיות ובמדיניות עליה החליטה ממשלת ישראל. המכתב כבר נשלח לחברה.

 

זאת התחרות עליה מדברות 15 המשפחות השולטות בשוק של 30 מיליארד שקלים בשנה. חברות הליסינג מקבלות הנחות של עשרות אחוזים והצרכן הפרטי משלם.

 

מתפקידי לשמש לכם כפה ואני מבטיח לא להרפות עד ששוק הרכב כולו יפתח לתחרות מלאה ולהוזלת העלויות ויוקר המחיה ".

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות (9)

קבל התראות על תגובות חדשות:
 • איך אתם נופלים בפח שלו

  כל סטודנט בשיעור רא/ון בכלכלה יודע מה זה עלית מיסים שמגלגלים על הצרכן הסופי

  כתובת URL מקוצרת:
 • אינשם

  כל הכבוד לשר כץ !!!<br />תלך עד הסוף !

  כתובת URL מקוצרת:
 • יובל

  מתי כבר תורידו את המיסים על הרכבים??

  כתובת URL מקוצרת:
 • אביב

  וכל הכבוד לשר!

  כתובת URL מקוצרת:
 • אזרח

  הוא גם איים על הרכבת וראיתם כמה התייחסו אליו<br />זה נכון גם לגבי פורד -אמא אמריקה תשתיק את האיום<br />מעשים מעשים ככה צריכים להמדד שרים<br />השר יוצא בכותרות ובסוף אולי גרד משהו

  כתובת URL מקוצרת:
 • רוני ושמחי

  הגיע הזמן לומר די לעושק ולמחירים המנופחים ורווחי העתק של יבואני הרכב החזירים. היבואן הבא שצריך להיכנס בו זה יוניון מוטורס של טויוטה הנבזי שמביא כלי רכב ערומים במחירים גבוהים ללא הנחות..<br />רק בדרך הזו הם יבינו..

  כתובת URL מקוצרת:
 • ניזאר

  הגיע הזמן שיהיה שר כמוך שבא לעבוד למען האזרח הפשוט כל הכבוד בהצלחה

  כתובת URL מקוצרת:
 • דודו

  תמשיך כך

  כתובת URL מקוצרת:
 • אריק

  שר עם ביצים שלא פוחד ועושה חשבון לכנופית המשפחות השולטות בשוק. עלה והצלח

  כתובת URL מקוצרת: