כץ נגד פורד- סיבוב שני

"1000 אירו על כל פורד שתימכר ללא הנחה”, זה מה שהוצע לפי שר התחבורה לאיילון מוטורס ע"י חברת פורד בכדי שלא תתחרה בדלק מוטורס.

חברת פורד מוכנה לשלם ליבואן המקביל בכדי למנוע תחרות

בתחילת חודש מאי, פרס שר התחבורה, ישראל כץ, בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו על כך שהורה לפתוח בתהליך שימוע לחברת פורד בשל תלונה של חברת הייבוא המקביל "איילון מוטורס" על כך שחברת פורד פועלת למנוע תחרות בשוק הישראלי.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

היום (חמישי) מעדכן אותנו שר התחבורה בהתפתחויות חדשות בנושא שאם נתמצת אותן, אז לפי שר התחבורה חברת פורד העולמית למעשה מציעה לחברת "איילון מוטורס" 1000 אירו פיצוי על כל מכונית פורד שלא תימכר בהנחה בישראל, זאת כמובן בכדי למנוע תחרות בשוק הישראלי באמצעות ייבוא מקביל.

 

לשון הודעת השר במלואה: "אני ממשיך לעדכן אתכם באשר לחברת "פורד" ומעלליה: היום זומנו לפגישה שלושה בכירים בשגרירות האמריקנית לשיחת נזיפה והתראה על מנת להבהיר להם שלא יעלה על הדעת שחברה אמריקנית, במקרה הזה "פורד", מנסה למנוע תחרות ולהגן על ייבוא רכב באופן בלעדי וכי התנהלות זו אינה מקובלת עלינו. היא נוגדת את החלטת הממשלה ואת תפיסת עולמנו הכלכלית שמושתתת על עקרונות אמריקניים שכוללים תחרות ושוויון.

 

אלו הם העקרונות שמנחים אותנו גם באשר לענף הרכב ואנו דרשנו להבהיר באופן חד משמעי שאם האמריקנים לא יתערבו במקרה הזה, אנו נמנע מחברת "פורד" ולצורך העניין, מכל חברה אמריקנית אחרת שתתנהל כמוה, לייבא מכוניות לישראל.

 

"פורד" זומנה כאן לשימוע כיוון שניסתה למנוע תחרות והיא אף הודתה כי זו המדיניות שלה. מאז למדנו עוד דברים חדשים על התנהלות החברה – הייבואן המקביל הראשון בישראל, איילון מוטורס, נקרא לפגישה עם סוכן המשנה באירופה עמו הוא חתם על ההסכם ושם הוצע לו פיצוי על סך 1000 יורו כפיצוי על כל רכב שלא ימכור כאן בהנחה.

 

התנהגות זו גובלת בבריונות ואנו לא נאפשר אותה. בקרוב יושלם כאן הליך החקיקה בכנסת שייאפשר למנוע את עבודתם של ייבואני רכב שידרסו את התחרות החופשית. את זאת הבהרנו היום לגורמים האמריקנים והזהרנו אותם – אם הם אינם מעוניינים להתערב כעת כשחברת "פורד" מפרה את עקרונות הממשלה, אל להם לפנות אלינו ולהתערב כשנאסור על "פורד" ייבוא רכבים לישראל.

 

אני נחוש להמשיך ולקדם את הרפורמה בענף הרכב, להביא להשלמת החקיקה ופתיחת התחרות שתוריד עבור כולכם את יוקר המחייה בישראל. “

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות (8)

קבל התראות על תגובות חדשות:
 • כל הכבוד לכץ

  ומין הראוי לטפל בה ללא פשרות!!<br />יש פה כל מיני דחלילים מטוטמים כמו משה שלא מסוגלים להבין מי משרת אותם ומי לא - תופעה פסיכוטית ידועה.<br /><br />השר כץ אדם אמיץ, הוא אחד מחברי הכנסת הבודדים שמצדיקים את המשכורת שלהם.<br />כל הכבוד

  כתובת URL מקוצרת:
 • דניאל

  עלה והצלח!<br />פשוט חוצפה.. לי יש פורד פוקוס ואני מוכן לספוג את הפגיעה בעצירת היבוא רק כי שיהיה לנו מקום טוב יותר לחיות בו!!<br />כל הכבוד!

  כתובת URL מקוצרת:
 • א

  לא משנה מה מטרות השר או מה עומד מאחורי כל ההתנהלות<br />תסתכלו על הצד החיובי , על חצי הכוס המלאה<br />אנחנו בתור צרכנים יכולים להרוויח ולשלם פחות עבור דבר שלפני כן לא היתה לו תחרות כלל .<br />בארץ יש בעיה שאין תחרות מול יבואני הרכב המורשים כלומר אין אלטרנטיבה גם מבחינת המחירים וגם מבחינת השירות , מי ייתן ועוד חברות ימשיכו אני בדרך! הקשה ויפלסו את דרכם בשוק הרכב הבעייתי

  כתובת URL מקוצרת:
 • שפוי

  חבורה של חולים יש שר שמנסה לפרק את הריכוזיות מנסה לייצר תחרות ומגלה שהחברה היצרנית בארה"ב בשיא חוצפתה עוצרת את התחרות פה בארץ ישראל הקטנה בצורה מעוררת בחילה!!! ואת מי אתם תוקפים את השר שמנסה לעזור לכם אתם חבורה של פתתים.השינאה לשילטון העבירה אתכם על דעתכם .טפלו בעצמכם

  כתובת URL מקוצרת:
 • ניר

  שר ישראלי מאיים על ארהב שנאסור ייבוא. רק שלא יבדקו כיצד חברות ישראליות פועלות בחול. בגלל פורד מחירי הרכב בארץ יקרים פחחחחחח, השר כץ חושב שהציבור מטומטם. מחר הוא יאשים את יבואני גז המזגנים לרכב במחירי הרכב בישראל.

  כתובת URL מקוצרת:
 • משה

  אם כץ נלחם כול כך על חברת איילון מבקר המדינה חייב לבדוק מה עומד מאחורי זה. כץ הוא אחד השרים ואחד האנשים המושחתים ביותר. אני מקווה שפורד תשכור חברת בילוש לבדוק מה עומד מאחורי ישראל כץ.

  כתובת URL מקוצרת:
 • כ

  תפסיקו עם זה, המחירים גבוהים בגלל מיסים שלכם! שאתם לא מפסקים לעלות עם הליצן הפופוליסטי הזה לפיד.

  כתובת URL מקוצרת:
 • נ תל אביב

  אפשר לחשוב שמחירי הרכב פה יקרים בגלל היצרנים .המחירים יקרים לפני הכל בגלל המיסוי אז שלט יסיט את הנושא. אחכ שיבדוק את התחרות. 2000 שח הנחה לא שינוי כלום.

  כתובת URL מקוצרת: