נוסחת המיסוי הירוק תדעכן בינואר 2017: צפויה התייקרות

רשות המסים עדכנה את נוסחת "המיסוי הירוק", רוב הרכבים הפופולריים צפויים להתייקר בשיעור של 2-4% בינואר 2017.

סונטה היברידית
הסונטה ההיברידית צפויה להתייקר משמעותית.

רשות המסים, ביחד עם משרד התחבורה והמשרד לאיכות הסביבה, הודיעה על גיבוש עדכון לנוסחת המיסוי הירוק לרכבים במשקל כולל של עד 3.5 טון שתכנס לתוקפה בינואר 2017. את הנוסחה עצמה הרשות עדיין לא פרסמה, אך השורה התחתונה היא התייקרות צפויה בשיעור של 2-4%.

 

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

לפי רשות המסים, כמחצית מכלי הרכב המשווקים כיום בישראל נמצאים בדרגות הזיהום 2-4 ולאחר העדכון קבוצה זו תהווה רק 27% מכלי הרכב המשווקים בישראל, זאת בעקבות החמרת הקריטריונים לסיווג בדרגות הזיהום הנמוכות. בעוד רוב הרכבים המשתייכים כיום לקבוצות הזיהום 2-4 יתייקרו בכמה אלפי שקלים בודדים במקרה הקיצון, מי שיפגעו באופן משמעותי במיוחד אלו רכבים היברידיים גדולים כגון יונדאי סונטה וטויוטה קאמרי, שכיום שייכים לקבוצה 2 הנהנית ממיסוי של 30% בלבד, לעומת 84%, מעבר לקבוצה 3 או 4 תייקר באופן משמעותי מאוד את דגמים אלו.

 

מכיוון שברשות עדיין לא פרסמו את הנוסחה עצמה, קשה לנו לומר מה תהיה הפגיעה ברכבי דיזל ואיזה משקל ניתן בנוסחה לפליטת חלקיקים נשימים (PM) שלא קיימת במנועי בנזין. כיום, רבים מדגמי הדיזל עם מנועים בתקן יורו 6 שייכים לקבוצת הזיהום 4, ברצותה, יכולה הרשות לייקר דגמים אלו באופן משמעותי מבלי לייקר את דגמי הבנזין.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות (3)

קבל התראות על תגובות חדשות:
 • אייל ד

  מדינה שעושקת את האזרחים בפנים
  וכל פעם שמשהו מרים ראש מקבלים מלחמה
  כך שהנוסחה ברורה
  מוות של חיילים במלחמה נועד להסיט דיון ציבורי אמיתי על סוגיות ליבה כלכליות

  כתובת URL מקוצרת:
 • מה קשור מחט לתחת

  אייל ד

  שינוי מבורך. מה שלא צודק זה שרכבים היברידיים לעשירים (וולוו xc90 לדוגמא, ועוד רבים שאמורים לצאת לשוק בקרוב במחירים של 500-600 אלף ש''ח) בורחים מתשלום מס, מה שמעוות לחלוטין את הצדק במיסוי. יוצא שאדם עשיר כקורח משלם על ג'יפ היברידי את אותו המס שלאחר משלם על מאזדה 3. לכן לפחות בתחום המיסוי ההיברידית חייב להיות שינוי. לטעמי, הטבה היברידית צריכה להיות בשיעור הדרגתי פרוגרסיבי ביחס למחיר הרכישה של הרכב מהיצ**** (קרי, טרום מיסוי בארץ).

  כתובת URL מקוצרת:
 • מדינה פח

  יותר מס על רכבים ירוקים? מדינה הפוכה!

  כתובת URL מקוצרת: