ניסאן אליורה קונספט – תרגיל בעיצוב

לא מדובר בדגם עתידי אלא בקונספט רעיוני למכונית סדאן, שאולי בעתיד ישמש כקו העיצוב של דגמי הסדאן של ניסאן.

ניסאן אליורה Ellure קונספט

ניסאן הציגה בתערוכת לוס אנג'לס 2010 מכונית קונספט העונה לשם אליורה (Ellure ).לפי ניסאן, האליורה (Ellure ), היא מכונית סדאן מתקדמת "המתאימה לנשים מתוחכמות עם אופי מרדני בשנות ה-30 וה-40לחייהן ", קצת מזכיר את רכב הקונספט של וולוו שעוצב ותוכנן ע"י נשים עבור נשים.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

העיצוב החיצוני מוגדר ע"י התייחסות מרובה לנושא האווירודינאמי וכן למוטיבים מהתרבות היפנית, כך למשל כל חלקה התחתון של ה-אליורה שטוח לחלוטין, חישוקי ה-21 אינצ' כמעט ואטומים לחלוטין למעט פתחי אוורור לבלמים וריבוי הקווים המעוקלים לאורך המכונית. הגריל הקדמי מעוצב בצורת מעיל סמוראי (Kamishino) וגם הוא מכוסה בחלקו הנרחב להקטנת הגרר ואילו חלקה האחורי של ה-אליורה לוקח השראה מהשער היפני המסורתי ה-טורי (Torii).

 

{iframe width="576" hight="350"}http://www.youtube.com/embed/ZtoqyIN18Fs?rel=0{/iframe}

 

עיצוב החוץ מוצא את דרכו גם פנימה אל תא הנוסעים. עם אותם קווים מעוקלים, קונסולה מרכזית צפה, הספסל האחורי מעוצב בסגנון ספת טרקלין. חומרי הדיפון והריפוד עשויים מחומרים ידידותיים לסביבה. יחידת ההנעה המצוייה בחרטום הינה יחידה היברידית המשלבת מנוע 2.5 ליטר 4 צילינדרים עם מגדש-על המשודך למנוע חשמלי בהספק של 25KW. תיבת ההילוכים היא תיבה רציפה Xtronic  המוכרת מדגמי ניסאן.

 

אמנם ניסאן לא מצהירה שה-אליורה מהווה רמז לדגם כלשהו, אך צפו לכך שבשנים הקרובות, זה יהיה קו העיצוב החדש של ניסאן המציין את חזרתה של ה-מחוגה במקום הסרגל במחלקת העיצוב של ניסאן.

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות