קיה קאב קונספט – מיני פרימיום עתידית?

קיה קאב היא קונספט/תרגיל בעיצוב למכונית עירונית 4 דלתות מסוגננת.

2013 קיה קאב (CUB) קונספט

קיה הציגה השבוע בתערוכת הרכב הביתית בסיאול, את הקונספט קאב (CUB). על עיצוב הדגם אחראית מחלקת העיצוב של קיה בסיאול בהנחייתו של האיש הכל יכול בקיה, פיטר שרייר.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

הקאב היא מכונית קטנה, פחות מ-4 מטר אורך, עם 4 דלתות כאשר הצמד האחורי נפתח לאחור ולא לפנים. השימוש בתצורה זו אפשרה להסיר את קורת B בכדי לאפשר כניסה נוחה וקלה יותר למרחב תא הנוסעים.

 

שפת העיצוב של הקאב הרומזת ככל הניראה על שפת העיצוב העתידית של קיה, ראשיתה עוד בשנת 2007 כאשר הציג שרייר את דגם הקונספט הראשון שלו תחת קיה – KIA KEE. את אותה שפת עיצוב המזכירה מלפנים חרק או חיית פרא אם תרצו, פגשנו שוב כאשר קיה הציגה לפני כשנה את הקונספט GT.

 

תא הנוסעים בעל 4 מושבים נפרדים, חושף עיצוב פרימיום נקי (אודי סטייל?) וכולל מספר רעיונות טכנולוגיים שללא ספק נמצא בעתיד הלא רחוק. כך לדוגמה הרכב לא יוצע כלל עם מערכת שמע או ניווט בילט-אין אלא הכל יעשה המכשיר הסלולרי (מישהו כבר יחטוף על הראש על השימוש באייפון ולא בסלולרי קוריאני) שיחובר למסך מרכזי. השליטה על רוב הפונקציות תעשה באמצעות מצלמה הקוראת מחוות ידיים או משטחים רגישים למגע.

 

נכון לעכשיו, לקיה אין תכניות להכניס את דגם הקונספט לייצור עתידי. מצד שני, אף חברה לא מציגה שני דגמי קונספט בנישה דומה, יחד עם הפרובו שהוצג בז'נבה, כך שככל הניראה מדובר בבלון ניסוי לבחינת תגובת הקהל לשפת העיצוב העתידית של החברה והמוכנות הצרכנית למכונית נישה קטנה של קיה שתתחרה בדגמים כגון אודי A1 או מיני של ב.מ.וו.

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות (1)

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • נדב

    יודעים לעשות בשנים האחרונות.

    כתובת URL מקוצרת: