שברולט וולט – שיחת היום באתרי הרכב האמריקנים

הוולט היברידית או חשמלית עם מאריך טווח? שאלת היום באמריקה. נתוני צריכת הדלק של הוולט בתנאי אמת עולים על השולחן.

שברולט וולט - הכל תלוי בטווח הנסיעה

בכל הפרסומים וההודעות לעיתונות בהן שברולט דיברה על הוולט החדשה, היא דיברה על כך שהוולט היא מכונית חשמלית עם מאריך טווח. לאחרונה התגלתה העובדה, שהוולט בתנאים מסוימים ובמהירות נסיעה של מעל 110 קמ"ש כשהיא במצב טעינה, מנוע הבנזין ישתתף ישירות בהנעת הרכב דרך מערכת תמסורת פלנטרית, בדיוק כפי שקורה בטויוטה פריוס.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

הוויכוח הזה, בעיקרו הוא סמנטי, האם הוולט היא מכונית חשמלית עם מאריך טווח, שנוסעת רק על בסיס הכוח החשמלי, או רכב היברידי בדומה לטויוטה פריוס. חלק מאתרי הרכב בארה"ב, כינו את ג'נרל מוטורס שקרנית או תיארו אותה כשטן, ואלפי הטוקבקים מתמלאים בדעות לכן ולכן. יש מן האמת בזחיחות הבלתי נגמרת של קברניטי ג'נרל מוטורס, כפי שבאו לקונגרס לבקש מיליארדי דולרים בתקופת המשבר הכלכלי, כשכולם מגיעים עם מטוסם הפרטי, ובכל מקרה בארה"ב ישנו מאבק תמידי בין אוהדי פורד ל-GM. ג'נרל מוטורס בכל מקרה טוענת שהעובדה הזו הוסתרה בשל רצונה לשמור על הסוד מאחורי מערכת ההנעה המתקדמת שלהם.

 

התרעומת הזו, אם ניתן להחשיב את השברולט וולט כחשמלית עם מאריך טווח או היברידית רגילה, כלל לא חשובה והיא סמנטית בלבד. הנקודה החשובה באמת היא, האם הוולט חסכונית והאם היא רכישה משתלמת?. שאלה נוספת היא האם גם לאור העבודה האחרונה שהוולט היא למעשה, היברידית רגילה אך יותר מתוחכמת, תזכה הוולט בסבסוד ממשלתי של $7500, מה שיעמיד את מחירה על $33,500 ?.

 

כמה חסכונית שברולט וולט בצריכת הדלק?

לאחרונה, שברולט הקצתה את הוולט החדשה למבחני דרך בתנאי אמת ולא רק במסלול סגור. טווח הנסיעה הממוצע על בסיס הסוללות בנסיעה סבירה, עמד על 53 ק"מ, ובתנאים קצת יותר "קשים", עם מזגן ורגל קצת יותר כבדה על הדוושה, טווח הנסיעה הממוצע על בסיס הסוללות עמד על 40 ק"מ. צריכת הדלק הממוצעת בשלב הטעינה בו מנוע הבנזין נכנס לפעולה, עומדת על 13.4 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית, ו- 15.3 ק"מ לליטר בנסיעה בינעירונית, במהירות ממוצעת של 115 קמ"ש. בהתעלם ממחיר הרכישה הגובה לכשעצמו, מתקבלת התמונה, שהוולט לטווח נסיעה של עד כ-120 ק"מ, היא עדיין מכונית מאוד חסכונית. מעבר לכך, אין לה כל יתרון על כל מכונית חסכונית אחרת.

 

אז אמנם הוולט רחוקה מסיסמת ה-100 ק"מ לליטר, אך עבור אנשים שאת רוב זמנם מבלים בנסיעות עירוניות קצרת, ומדי פעם מבצעים נסיעות ארוכות, הוולט תהיה רכישה כדאית.

 

שברולט וולט - הגלריה המלאה

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות (2)

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • יותם

    אני למשל 90% מהזמן נוסע לא יותר מ-40 ק"מ ביום מה ואולי פעם אחת בחודש יוצא לי לצאת מהעיר לנסיעה של עד 100 ש"מ שזה אומר שהדלק יעלה לי לחודש בערך 20 ש"ח לעומת בערך 650 בחודש שיוצא לי היום כלומר בכל שנה אני אחסוך כ-7800 ש"ח כיום אני נוסע ברכב בשווי 170 אל, ש"ח כלומר אחרי פחות מ-4 שנים אני מכסה את העלות ועוד 4 שנים חוסך את הכסף. טוב בעצם לא הכי משתלם במחיר הזה:-)

    כתובת URL מקוצרת:
  • איציק

    הייתה מאוד משתלמת אבל עם תג מחיר שיצא בארץ מעל 200,000 ש"ח היא תשתלם אולי רק למי שיסע ממוצע של 80 ק"מ ביום.

    כתובת URL מקוצרת: