אודי A8 החדשה תציג לראשונה מערכת בלימה בחירום

בוש תספק לאודי A8 מערכת שתאפשר עצירת חירום מלאה ללא התערבות הנהג

אודי A8 החדשה

 

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

ראינו מערכות דומות בעבר אצל וולוו למשל, המאפשרת בלימת חירום מלאה במקרה של הולך רגל הנכנס לנתיב התנגשות במהירויות נסיעה של עד 40 קמ"ש. המערכת החדשה של בוש הגרמנית מתקדמת יותר ולראשונה המערכת תאפשר בלימת חירום מלאה בכל מהירות אך עדיין כזו שלא תמנע התנגשות אלא רק תצמצם את חומרת הפגיעה בתאונות לפנים אחור.

 

המערכת מבוססת על מערכת ה-ESP בקרת היציבות, על מערכת ה-LLR3 רדאר ארוך טווח, עם חיישנים הממוקמים בני קצוות הפגוש הקדמי ומערכת ה-ACC בקרת השיוט האקטיבית, המבוססת על מצלמה מרכזית הנמצאת מאחורי המראה המרכזית ברכב. לפי מחקר של בוש, 15% אחוז מהתאונות עם נפגעים או הרוגים בגרמניה הן כתוצאה מתאונות פנים-אחור כאשר ב-80% מהמקרים הבלמים לא נלחצו כלל או לא נלחצו בעוצמה המלאה האפשרית.

 

מערכת החיישנים, הרדאר והמצלמה, מייצרים תמונה של כל מה שנפרש לפני הנהג בזווית של 40 מעלות למרחק של 250 מטר. כאשר המערכת מזהה מכשול אפשרי, כמו רכב המאט בעוצמה, במידה והנהג לא הגיב כלל למצב שנוצר המערכת נכנסת למצב דרוך, כלומר נבנה לחץ במערכת הבלימה המביא את הרפידות לנקודה הכי קרובה לצלחת הבלימה. השלב השני במידה והנהג ממשיך לא להגיב לנעשה, אזהרה קולית נשמעת ברכב והבלמים נלחצים קלות לפרק זמן קצר מאוד. במידה והנהג עדיין לא הגיב למצב הסכנה ולא ניתן כבר להימנע מהתנגשות, המערכת תבלום את הרכב בעוצמה המקסימלית, בערך כחצי שנייה לפני ההתנגשות.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות