ב.מ.וו מציגה: סדרה 5 חשמלית עם 720 כ"ס

ב.מ.וו סדרה 5 חשמלית
ב.מ.וו POWER BEV - מהנעה חשמלית להנאה חשמלית.

מהנדסי ב.מ.וו פיתחו דגם ניסוי חשמלי על בסיס סדרה 5 שנועד לספק ביצועים מהנים גם כאשר מסובבים את ההגה ולא רק בקו ישר.

 

במסגרת אירוע NEXTGen בו ב.מ.וו הציגה את החידושים האחרונים שלה, לעתיד הקרוב והרחוק יותר, בין היתר ב.מ.וו הציגה אב טיפוס לסדרה 5 מצוידת במערכת הנעה חשמלית חזקה במיוחד. המטרה של צוות הפיתוח הייתה להציג רכב חשמלי שלא טוב רק בביצועי קו ישר (כמו דגמי טסלה השונים) אלא גם בתנועה מצד לצד ובשורה התחתונה, להעלות חיוך על פיו של הנהג חובב הנהיגה.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

לרכב הניסוי שלה ב.מ.וו קוראת "Power BEV" וכפי שהשם רומז מדובר במערכת הנעה חשמלית (BEV - Battery electric vehicleׂ) המיועדת לספק ביצועים וכוח, הרבה מאוד כוח. מערכת ההנעה החשמלית של הדגם מצויד בשלושה מנועים חשמליים מהדור החמישי של ב.מ.וו (פיתוח עצמי של החברה) היוצרים יחידת הנעה חשמלית בהספק של 720 כ"ס המסוגלת להאיץ את הדגם מעמידה ל-100 קמ"ש בפחות משלוש שניות.

 

סדרה 5 עם הנעה חשמלית
סדרה 5 עם הנעה חשמלית.

מהנדסי הפיתוח מציינים כי השימוש במנועים חשמליים מאפשר להם גמישות טובה משמעותית בתכנון העברת הכוח לעומת שימוש בדיפרנציאל מוגבל החלקה שכן בניגוד לדיפרנציאל המגיב לשינויים במהירות היחסית בין הגלגלים המניעים, מנועים חשמליים מאפשרים להגיב עוד לפני שזה קורה ובמהירות ודיוק מרביים - e-torque.

סדרה 5 חשמלית אולי לא נפגוש בקרוב, אבל את המנועים החשמליים שבדגם, רק אחד מהם, נוכל לפגוש כבר בשנה הבאה בדגם iX3 - גרסה חשמלית ל-X3 אשר תספק טווח נסיעה חשמלי של מעל 400 ק"מ. את הניסיון שמהנדסי החברה צברו בשליטה על מערכת הנעה חשמלית מרובת מנועים, גם לטובת הנאה מנהיגה, נפגוש בדגמים החשמליים העתידיים של החברה החל משנת 2021.

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות (1)

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לוי

    בפיגור של יותר מ20 שנה עולם הרכב הבין שמנוע החשמלי תמיד היה קיים על המדפים. אז שלא יבלבלו לנו את המןח בכל מה שקשור לפיתוח מנוע חשמלי.

    כתובת URL מקוצרת: