המונית הסולארית מגיעה לישראל

אחרי 40 מדינות ו-60,000 קילומטרים מבלי לתדלק פעם אחת, המונית הסולארית מגיעה לישראל.

המונית הסולרית מגיעה לישראל - צילום:יחצ

לואיס פאלמר. המורה השווייצרי, שהקיף את העולם במכונית סולארית ונסע למעלה מ-60 אלף קילומטרים מבלי לתדלק, מגיע לישראל במסגרת קמפיין "המסע הסולארי" של עמותת אקולנוע והמועצה לישראל יפה.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

מטרת המסע הסולארי בישראל היא לעודד את ניצול 280 ימי השמש בארץ לאנרגיה, לתחבורה ולסביבה נקייה יותר, להסיר חסמים שמונעים את פיתוח התחום ולקדם את מקומה של ישראל כמדינה אשר מסוגלת להוביל את המו"פ העולמי בתחום האנרגיה הסולארית. במסגרת המסע יפגשו פאלמר והמונית הסולארית שרים, ראשי ערים, סלבריטאים, אנשי עסקים, פעילי סביבה ואת עם ישראל.

 

המונית החשמלית, היא רכב דו מושבי עם שלושה גלגלים במשקל של 500 ק"ג . את עיקר האנרגיה מקבלת המונית באמצעות נגרר באורך 5 מטרים במשקל של 250 ק"ג (כולל סוללה בהספק של 14.1KWh) המכוסה בחלקו העליון בפאנלים סולריים בשטח של 6 מטרים רבועים המסוגלים לספק טווח נסיעה שנתי של כ-15,000 ק"מ. הסוללה עצמה, מסוגלת לספק טווח נוסף של כ-400 ק"מ. המונית מסוגלת להגיע למהירות מרבית של 90 קמ"ש וצריכת החשמל היא 8KWh לכל 100 ק"מ, שווה ערך לכ-0.8 ליטר בנזין לכל 100 ק"מ.

 

המסע בישראל יחל ב-1.11 בטקס השקה במועצה לישראל יפה ויעבור בין היתר ביער הכרמל המשתקם, בערי השרון ובירושלים, ובמהלכו ישתתפו פאלמר והמונית, יחד עם סלבריטאים ואנשי סביבה בהופעה סולארית על גג הדיזנגוף סנטר.

 

פאלמר שיצא למסע עולמי כדי לעודד את המודעות לסביבה ולשימוש באנרגיה סולארית כתחליף לדלקים מזהמים, שמר את המושב שלצדו לראשי מדינות, אישים רמי דרג וסלבריטאים כדי לחלוק עימם את החזון הסביבתי. בין 1,000 הנוסעים במונית היו מזכ"ל האו"ם בן קי-מון, הנסיך אלברט ממונקו, ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג, מפיק העל ג'יימס קמרון ועוד. על מסעו ותרומתו למען האנושות, קיבל פאלמר ממזכ"ל האו"ם את תואר גיבור הסביבה.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות