וולוו מציגה: חנייה אוטונומית בלחיצת כפתור

וולוו חושפת את מערכת החניה האוטונומית שלה המאפשרת לנהג להחנות את רכבו גם כאשר הוא לא בתוכו דרך אפליקציה סלולרית.

וולוו מציגה מערכת חנייה אוטונומית

היום בו המכוניות ינהגו עבורנו ואנחנו נהיה רק נוסעים אולי עוד רחוק, כניראה עניין של 10-20 שנה, אך אין ספק כי בכל שנה אנו רואים התקדמות משמעותית בתחום זה, לא רק ברמה הניסיונית או התיאורתית אלא בהטמעה מעשית של מערכות נהיגה אוטונומיות.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

כך לדוגמה כבר כיום, מכוניות כמו מרצדס S קלאס החדשה מסוגלת לנסוע בכביש המהיר או בפקקי תנועה ללא כל צורך בהתערבות הנהג וכן, גם מסוגלת לחנות באופן אוטו' לחלוטין - חוץ מלחיצת כפתור וסריקת מתחם החניה, הנהג לא צריך לעשות דבר - אך הנהג כן חייב להיות נוכח ברכב.

 

וולוו, לוקחת את החנייה האוטו' צעד נוסף קדימה והיא מציגה אב טיפוס (V40 החדשה) עם מערכת חנייה אוטונומית, כזו המסוגלת לנסוע במתחם מוגדר תוך התחשבות בכל סוגי המכשולים, לאתר מקום חנייה פנוי ולהחנות את הרכב, כל זאת כאשר הנהג כלל אני ברכב והשליטה של הנהג נעשית דרך אפליקציה סלולרית – שגר ושכח. יש לציין שגם אודי הציגה לאחרונה מערכת דומה, הנעזרת בטכנולוגיה ישראלית של מובילאיי.

 

לפי וולוו, את המערכת הזו ומערוכת נוספות של נהיגה אוטונומית, נזכה לראות כבר בשנה הבאה עם חשיפתו של ה-XC90 החדש לקראת 2014. מערכת זו ומערכות נוספות, הם חלק בלתי נפרד מרצונה של וולוו שעד שנת 2020, לא יהיו הרוגים או פצועים קשה במכוניות וולוו, הן עבור הנוסעים ברכב מתוצרתה והן עבור משתמשי הדרך האחרים.

 

 

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות