ישראל מתקדמת לעידן הרכב החשמלי - 2500 עמדות טעינה חדשות בשנה אחת

טעינה של רכב חשמלי
2500 עמדות טעינה חדשות בישראל בשנת 2020.

משרד האנרגיה פרסם את הזוכים במכרז הממשלתי להקמת עמדות טעינה ציבוריות, מכרז להקמה של 2500 עמדות טעינה במהלך שנת 2020 בסבסוד ממשלתי של 15.2 מיליון שקל.

 

2500 עמדות טעינה ציבוריות חדשות יותקנו ברחבי ישראל במהלך שנת 2020. עמדות הטעינה שיותקנו - בערים, במרכזים מסחריים ומרכזי תעסוקה - הן תוצאה ישירה של מהלך אותו יזם משרד האנרגיה, בשיתוף מינהלת תחליפי דלקים ותחבורה חכמה במשרד ראש הממשלה, למתן סבסוד בסך של 15.2 מיליון שקל להתקנת עמדות טעינה ציבוריות וזאת בכדי לפתח ולעודד את שוק הרכב החשמלי בישראל שכן ללא פריסה רחבה של עמדות טעינה ציבוריות, יבואני הרכב לא ימהרו לשווק רכבים כאלו בישראל.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

השלב הראשון של המכרז כולל עמדות טעינה AC איטיות יחסית (בהספק של עד 22kW) אך כבר בקרוב יצא מכרז חדש לעמדות טעינה מהירות DC אשר יוצבו לאורך כבישים ראשיים בישראל. המכרז חולק למספר חלקים: סבסוד (חלקי) לרשויות מקומיות לטובת התקנה של עמדות טעינה בערים מנהריה עד אילת, מכרז לחברות פרטיות להקמה בסבסוד חלקי של עמדות טעינה במרחב הציבורי למחצה (מרכזים מסחריים לדוגמה) ומכרז נוסף לשוק הפרטי להקמה של עמדות במרכזי תעסוקה/חניוני מעסיקים.

 

יונדאי איוניק חשמלית
איוניק חשמלית (מתיחת פנים).

במכרז לרשויות המקומיות זכו 33 רשויות שנגשו למכרז ובהן יוקמו כ-800 עמדות טעינה AC כאשר גובה הסבסוד לכל עיר הוא יחסי לחזוקה הכלכלי של הרשות.

 

במכרז להקמת עמדות טעינה במרחב הציבורי למחצה - קניונים, מרכזי קניות וכו' - זה זכו 9 חברות אשר יתקינו כ-800 שקעי טעינה ב-148 אתרים ובסבסוד ממשלתי של 3.2 מיליון שקל.

מבין ההחברות שזכו במכרז הממשלתי ניתן למצוא את קבוצת יוניון (150 עמדות) ג'ינרג'י (128), אפקון (88), אמרות השקעות (98) אי־וי־איי אלקטריק קארס ׁׁׁׁׁׁׁׁׁׁׁׁׁׁׁׁ(118) ועוד. אותן חברות השתתפו גם במכרז להקמת עמדות טעינה במה שמוגדר כחניוני מעסיקים (אזורי הייטק, מפעלים גדולים וכו'). במכרז זה החברות יתקינו במהלך 2020 כ-900 עמדות/שקעי טעינה ויזכו למענק של 2 מיליון שקל.

 

חלק נכבד מהחברות שזכו במכרז הן חברות בבעלות של יבואני הרכב המוכרים, כגון יוניון מוטורס, קרסו מוטורס, קבוצת לובינסקי ועוד.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות (3)

קבל התראות על תגובות חדשות:
 • דודי

  מדוע להשקיע בעמדות איטיות (AC)
  ולא להקים ישר עמדות מהירות (DC)

  כתובת URL מקוצרת:
 • יולי

  מחירי הדלק יעלו(בלו) כדי "לתמרץ" מעבר לחשמליות שומרות סביבה, ואז יעלה מחיר חשמל, כדי "לתמרץ" עוד משהו... מלחמה בפקקים למשל

  כתובת URL מקוצרת:
 • יוני

  ישראל כישראל מתארגנת באיחור לא הגיוני לכל השינויים הצפויים שכבר קורים שנים בעולם וזה עוד בל להזכיר את כל הרכבים החשמליים שבדרך ואת העממיים יותר שהגיעו לדוגמת הנירו. צריך עוד רכבים כאלו של 400 קמ לטעינה זה באמת ישנה את הכלכלה והכבישים בארץ. מי יודע אולי גם מחירי הדלק ירדו

  כתובת URL מקוצרת: