מרצדס השיקה בפריז את חטיבת EQ לרכבים חשמליים

הקרוסאובר קונספט ג'נריישן EQ הוא הצצה לקרוסאובר חשמלי עתידי של מרצדס שהוא ראשון מבין משפחת דגמים חשמליים שישווקו תחת מותג המשנה EQ.

מרצדס EQ קונספט
מרצדס Generation EQ קונספט - העתיד החשמלי של מרצדס.

הקונספט מרצדס ג'נריישן EQ, הוא לא רק אחד מכוכבי תערוכת פריז 2016 אלא בעיקר הדגם המכריז על מותג המשנה EQ של מרצדס-בנץ (כמו מותג המשנה I של ב.מ.וו), תחתיו תרכז החברה את הדגמים החשמליים העתידיים של המותג אותם היא תציג בשנים הקרובות, דגמים שיתחרו בדגמי טסלה מוטורס ובדגמים חשמליים אחרים של מותגי יוקרה מתחרים.

 

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

הקונספט לקרוסאובר החשמלי, שככל הנראה יהיה גם הדגם החשמלי הראשון תחת מותג EQ, צמד מנועים חשמליים – קדמי ואחורי – בהספק כולל של 402 כ"ס ומומנט כולל של 71.3 קג"מ, מספיק לפי מרצדס בכדי להשיג נתון תאוצה 0-100 קמ"ש של פחות מחמש שניות.

 

לפי מרצדס, טווח הנסיעה של הדגם עומד על 500 ק"מ, אותו מספק מארז סוללות ליתיום-יון בקיבולת של מעל ל-70kWh המותקן ברצפת הרכב, בין הציר הקדמי לאחורי. את מארז הסוללות של הדגם מייצרת חברת accumotive, שהיא חברת בת של דיימלר אשר הוקמה בשנת 2009 בכדי להתמקד בפיתוח וייצור של מארזי סוללות ליתיום-יון.

 

כחלק מהצגת מותג המשנה EQ, מרצדס חושפת בנוסף פתרונות הטענה שונים אותם היא תיישם בדגמים החשמליים שלה, החל מטעינה אלחוטית (השראה מגנטית) ועד למטענים סופר מהירים בהספק של 300kW המסוגלים לספק טווח נסיעה של 100 ק"מ בטעינה של חמש דקות בלבד.

 

טעינה אלחוטית
טעינה אלחוטית.

הקונספט מבוסס על פלטפורמה מודולרית חדשה במרצדס, ייעודית לרכבים חשמליים המבוססים על סוללות. לדגם מארז סוללות מודולרי מה שיאפשר למרצדס, כמו בטסלה, לשווק את הדגם עם מגוון מארזים בקיבולת שונה ובמחיר שונה. כן, אם כיום אנחנו משלמים בעיקר על תוספת כ"ס בין גרסאות שונות של אותו הדגם, בעתיד נשלם בעיקר על תוספת טווח נסיעה.

 

תא הנוסעים המנימליסטי של הדגם מציג את החזון של מרצדס לתא נוסעים נטול כפתורים פיזיים – למעט הכפתורים המסורתיים של מרצדס בדלתות עבור כיוון המושבים החשמליים. מסך בגודל של "24 מציג עבור הנהג את כל המידע הרלוונטי, כגון מהירות הנסיעה או מפה של מערכת הניווט, והשליטה על המידה המוצג נעשית דרך מסכי מגע קטנים על גלגל ההגה עם תצוגה המשתנה בהתאם לתפריט.

 

מרצדס EQ קונספט תא הנוסעים
שימוש נרחב במסכים ומשטחי מגע במקום כפתורים.

מרצדס מציגה עם הקונספט טכנולוגיה מתקדמת אותה היא תשלב בעתיד, כך לדוגמה מערכת הנהיגה האוטונומית של הדגם, בשילוב מערכת הניווט, מסוגלת לנסוע במעגל תנועה והיא מתאימה את מהירות הרכב בהתאם לתנאי הדרך. בנוסף לכך הדגם מצויד במערכת תקשורת עם הסביבה ורכבים אחרים (Car-to‑X), גם בכדי למנוע תאונות אך בעיקר כי זה החלק החשוב ביותר בתחבורה אוטונומית בכדי לאפשר זרימה אופטימלית של התנועה.

 

גרסת ייצור של הקונספט EQ, שלא תהיה שונה מהותית מדגם הקונספט – לפי מרצדס, תשווק בעולם בשנת 2019 ולפי מרצדס הדגם יישא תג מחיר של "מרצדס GLC המאובזר באופן סביר".

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות