מרצדס חושפת משאית חשמלית כבדה

המשאית מרצדס URBAN E TRUCK החשמלית מיועדת למרחב האורבני, בעלת כושר הובלה של 26 טון וטווח נסיעה חשמלי של 200 ק"מ.

מרצדס URBAN E TRUCK
מרצדס מציגה אס טיפוס למשאית כבדה עם הנעה חשמלית.

כבר פגשנו בעבר משאיות חלוקה קלות עם הנעה חשמלית, אך זו הפעם הראשונה בה אנחנו פוגשים משאית כבדה עם הנעה חשמלית מלא - URBAN E TRUCK של מרצדס בעלת יכולת הובלה של עד 26 טון וטווח נסיעה חשמלי של כ-200 ק"מ.

 

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

אב הטיפוס אותו מציגה כעת מרצדס, מבוסס על משאית שלושה סרנים של החברה, בה מערכת ההנעה כולה הוחלפה בכזו חשמלית. על הציר האחורי הותקנו שני מנועים חשמליים בהספק כולל של 335 כ"ס ומומנט מרבי של 102 קג"מ. שלושה מערכי סוללות ליתיום-יון בקיבולת כוללת של 212kwH הותקנה במרכז השלדה וכאמור, יספקו טווח נסיעה מרבי של כ-200 ק"מ. באמצעות מטען מהיר בהספק של 100kW, ניתן לטעון את מערך הסוללות העצום בזמן של קצת יותר משעתיים.

 

טווח הנסיעה המצומצם אמנם מגביל את המשאית הזו לתנועה אורבנית בעיקרה, אך צריך לזכור כי אזורים אורבניים רבים במערב אירופה הופכים או יהפכו בשנים הבאות לאזורים בהם משאיות עם מנועי דיזל כלל לא יורשו לנוע בהם.

 

במקביל להצגתה של ה- Urban E truck, דיימלר הודיעה על סיום מוצלח של הניסוי במשאיות חלוקה חשמליות אותו ערכה החברה בפורטוגל וגרמניה עם צי משאיות מיצובישי פוסו קאנטר E-CELL (דיימלר אוחזת בכ-80% מחטיבת המשאיות והאוטובוסים של מיצובישי). שיווק מסחרי מלא של משאיות הקאנטר E-CELL צפוי להתחיל בשנה הבאה.

 

למשאית הזו מנוע חשמלי בהספק של 150 כ"ס ומומנט מרבי של 66.2 קג"מ. באמצעות מערך סוללות בקיבולת של 48kWh לדגם טווח נסיעה עירוני של כ-100 ק"מ.

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות