מרצדס מציגה את משאית העתיד – משאית אוטונומית

ה-Future Truck 2025 של דיימלר כוללת מערכות נהיגה אוטונומיות המאפשרות נהיגה אוטו' לחלוטין בכביש המהיר יחד עם חיסכון בצריכת הדלק ושיפור היעילות והבטיחות.

מרצדס FutureTruck2025

מרצדס חושפת בבכורה עולמית את המשאית האוטונומית הראשונה בעולם – ה-Future Truck 2025. המשאית המתוארת כמשאית של העתיד, השלימה לאחרונה בהצלחה את מסעה הראשון על הכביש הציבורי ללא התערבות נהג ו-"בתנאים מציאותיים לחלוטין" לפי מרצדס (וידאו מפורט מצורף).

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

ה-FutureTruck2025, מצוידת בשלל מערכות נהיגה מתקדמות תחת השםHighway Pilot המאפשרות לה לנהוג באופן אוטונומי לחלוטין במהירויות של עד 85 קמ"ש בכבישים בינעירוניים/מהירים. חלק מאותן מערכות הן: בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת בלימה אוטומטית, מערכת שמירה על נתיב הנסיעה ועוד. מערכת חדשנית נוספת היא ה-"PPC" המשתמשת במפת טופוגרפית הכביש ומאפייני המסלול כדי להתאים את מערכת ההינע ותיבת ההילוכים על מנת למקסם את החיסכון בדלק.

 

בנוסף לכך מערכות הנהיגה האוטונומית מקושרות האחת לשנייה ולרכבים אחרים כך שהמערכת יודעת להגיב למצבים שונים כגון פינוי נתיב הנסיעה באופן אוטו' לחלוטין לטובת מעבר של רכב חירום.

 

במרצדס מציינים שעד שנת 2025, תעבורת שינוע המטענים באיחוד האירופאי צפויה לגדול בכ-20 אחוז ולצד עלייה צפויה במחירי הדלק ואגרת הכבישים, השימוש בטכנולוגיה אוטונומית מתחייב בכדי לשפר את הבטיחות, יעילות ההובלה, הפחתת פליטת המזהמים וכן את החיסכון בצריכת הדלק - המרכיב העיקרי בעלות שינוע מטענים.

 

 

לפי מרצדס כבר באמצע העשור הבא היא תוכל להציע מערכת נהיגה אוטונומית למשאיות, הכל במידה והרשויות האירופאיות יתאימו את החוקים והתקנות לנהיגה אוטונומית.

 

אמיל קרעין, מנכ"ל קבוצת רכבי הובלה והיסעים בכלמוביל: "עם השקת המשאית החכמה, ה-2025, דיימלר מוכיחה שוב את מקומה החלוצי בשימוש בטכנולוגיות חדשניות ופותחת עידן חדש בתחבורה." הוא מוסיף כי "ה-2025 מובילה ליעילות תפעולית ובטיחות גבוהה יותר, ואלו בתורם יובילו למערכת תחבורה בת קיימא הפועלת לטובת המשק, החברה והצרכנים".

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות