פורד פוקוס EV החשמלית מגיעה לאירופה

פורד החלה בייצורה של הפוקוס EV החשמלית באירופה, יריית פתיחה למספר דגמים "ירוקים" שפורד תשווק באירופה בשנה הקרובה.

פורד פוקוס EV החשמלית מגיעה לאירופה

פורד פוקוס החשמלית הוצגה עבור השוק האמריקאי כבר בתחילת2011. היום, פורד החלה ביצורה של הפוקוס החשמלית עבור השוק האירופאי והיא תיוצר לצידה של הפוקוס הרגילה במפעלי פורד בגרמניה.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

למעט הבדלים זניחים בשל תקינה שונה, הפוקוס EV האירופאית לא שונה מזו האמריקאית. הדגם מצויד במנוע חשמלי בהספק מרבי של 143 כ"ס ומומנט מרבי של 25.4 קג"מ. סוללה בקיבולת של 23kWh תאפשר לדגם, לפי ה-EPA האמריקאי, טווח נסיעה ראלי של 122 ק"מ. הטווח הרשמי האירופאי עומד על 162 ק"מ.

 

לשם ההשוואה, לפי אותו תקן אמריקאי טווח הנסיעה הראלי של ניסאן ליף, שתשווק בקרוב כאן בישראל, עומד על 120 ק"מ. לליף אמנם מנוע חלש יותר בהספק של 107 כ"ס אך המייצר מומנט גבוה יותר של 28.5 קג"מ. יש לציין שלאחרונה ניסאן הציגה ליף מחודשת בעלת טווח נסיעה משופר. שני הרכבים מציעים מהירות מרבית של 135 קמ"ש.

 

לפי פורד, באמצעות מטען פנימי של 6.6kW (כיום נחשב כבר לחלש יחסית), טעינה מלאה של הסוללות משקע 240V ייעודי תדרוש המתנה של 3-4 שעות.

 

בהמשך השנה, פורד תציע באירופה גם את ה-C MAX - המיניוואן הקומפקטי של פורד (מתחרה בסניק של רנו) בגרסתו ההיברידית נטענת ובמהלך 2014, גם המונדיאו החדשה תוצע עם יחידת הנעה היברידית.

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות