צמיגי העתיד ידברו עם מערכות הרכב

בשילוב של מספר חיישנים הצמיגים העתידיים "יספרו" למערכות הרכב השונות על מצב הכביש והצמיגים

הרעיון בבסיס צמיגי העתיד  הוא שהם יוכלו לנטר את עצמם, את מצב הכביש ולדבר עם שאר מערכות הרכב כגון מערכת בקרת היציבות או ה-ABS. חברת "שרדר אלקטרוניקה" האירית, שכיום היא החברה הגדולה ביותר בעולם ליצור מערכות לבקרת לחץ אוויר בצמיגים, עומדת להוציא לשוק, בשיתוף עם חברת הצמיגים פירלי, צמיגים חכמים עם מערכת ניטור עצמית שתשדר לרכב את מצב הצמיגים. מידע על מצב לחץ אוויר בצמיג, טמפרטורת הצמיג, את העיוות בסולייה, עובי הסולייה והעמוס על הצמיג במשולב עם קריאה מדויקת של מצב הכביש, כמו רמת האחיזה, יאפשר אופטימיזציה של פעולת מערכות בקרה כמו ה-ABS בקרת היציבות ועוד.

 

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

מערכת החיישנים תמוקם בתוך הצמיג, בניגוד למערכות בקרת לחץ אוויר הנמצאות במיקום השסתום, משדר קטן ימוקם במרכז החיקוק והוא ישדר למערכת ניהול המנוע (ECU) את הנתונים.

 

כבר השנה יצאו דגמים פשוטים יותר של המערכת שיספקו נתונים על לחץ האוויר, טמפרטורת הצמיג, עומס ממוצע על הצמיג והסל"ד. צמיגים אלו יקראו "Cyber Tyre Lean “ . בשנת 2013 תשווק החברה יחד עם פירלי את המערכת המלאה "Cyber Tyer”.

 

אז אמנם הצמיג המוכר לנו יראה אותו הדבר, אך הרכיב החשוב הזו יוכל "לספק" לרכב שלנו הרבה יותר מידע על הדבר הכי חשוב, הקשר שלנו עם הכביש.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות