100 מכוניות של וולוו נוסעות עצמאית בשוודיה

וולוו החלה בניסוי רחב היקף במכוניות אוטונומיות. 100 מכוניות וולוו בעלות יכולות נהיגה אוטונומית נוסעות בימים אלו ברחבי העיר גטבורג.

וולוו S60 DRIVE ME

וולוו, מאז ומתמיד, היא שם נרדף לבטיחות והיא נמצאת בחזית פיתוח מערכות בטיחות מתקדמות לכלי רכב. וולוו שמה לעצמה יעד שאפתני שעד שנת 2020, לא יהיו הרוגים או פצועים קשה במכוניות מתוצרתה. בכדי לעמוד ביעד, וולוו רוצה לקחת את ההגה מידי הגורם העיקרי לתאונות, הגורם האנושי, ולייצר מכוניות בעלות יכולות אוטונומיות.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

וולוו נמצאת כיום בשלבים מתקדים בפיתוח טכנולוגיה לנהיגה אוטונומית ולאחרונה, היא החלה בניסוי רחב היקף בתחום זה בעיר גטבורג שבשוודיה. במסגרת הניסוי, וולוו “שחררה” לחופשי 100 מכוניות בעלות יכולות אוטונומיות, מדגמי S60 ו-V60. מכוניות הניסוי בעלות יכולת שמירה על נתיב הנסיעה, התאמת המהירות לתנועה ולתנאי הדרך וכן השתלבות עצמאית בתנועה.

 

לקוחות החברה שקיבלו את מכוניות הניסוי, “ינהגו" את 100 המכוניות בתנאי נהיגה עירוניים ובינעירוניים לאורכם של 50 קילומטרים של כבישים נבחרים בסביבת העיר גטבורג. "זהו צעד חשוב לקראת מכוניות אוטונומית שתוכל לבצע מסלול נסיעה מלא ללא התערבות הנהג." ציין המנהל הטכני של וולוו.

 

הניסוי נערך במסגרת פרויקט 'Drive Me', יוזמה משותפת של וולוו, משרד התחבורה השוודי וממשלת שוודיה, עיריית גטבורג ופארק הטכנולוגיה לינדהולמן שבגטבורג. הפרויקט כולל פיתוח מערכות טכנולוגיות לנהיגה אוטונומית יחד עם תשתית חכמה.

 

חלק מהטכנולוגיה הזו, יחד עם יכולת חניה אוטונומית אותה וולוו הציגה בשנה שעברה, תוצע עוד השנה בוולוו XC90 החדש אשר ייחשף בהמשך השנה.

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות