טויוטה ומאזדה: מפעל משותף ופיתוח טכנולוגיות

טויוטה ומאזדה חתימה על הסכם שיתוף פעולה
מפעל משותף ופיתוח טכנולוגיות להנעה חשמלית ומערכות בטיחות מתקדמות.

מאזדה וטויוטה חתמו על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי במסגרתו יפתח פס ייצור משותף בארה"ב וכן יפותחו טכנולוגיות חדשות בתחומי הרכב החשמלי והבטיחות.

 

מאזדה וטויוטה חתמו בסוף השבוע האחרון על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי הכולל מספר סעיפים עיקריים: פתיחת מפעל ייצור משותף בארה"ב, פיתוח טכנולוגיה לרכבים חשמליים, פיתוח טכנולוגית תקשורת בין רכבים ופיתוח מערכות בטיחות מתקדמות.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

המפעל המשותף בארה"ב יפתח בהשקעה של 1.6 מיליארד דולר והוא יהיה בעל קיבולת ייצור של 300,000 רכבים בשנה, אותן ייצרו כ-4000 עובדים. על פס הייצור החדש, אשר מתוכנן לפעול החל משנת 2021, טויוטה תייצר את הקורולה לשוק האמריקאי ואילו מאזדה תייצר "קרוסאובר חדש עבור המיועד לשוק הצפון אמריקאי".

 

בתחום הרכב החשמלי, שתי החברות מאמינות שלמנוע הבעירה הפנימית יש עוד הרבה מה לתת, לא רק כיחידת הנעה עצמאית אלא גם כחלק מהנעה היברידית. בנוסף לכך, שתי החברות מאמינות שההתבססות על הטכנולוגיה הנוכחית של סוללות הליתיום-יון היא טעות בכל הקשור לאיכות הסביבה ושיש לפתח טכנולוגיית סוללות מתקדמת יותר. טויוטה לדוגמה כבר עובדת על פיתוח סוללות מצב מוצק אשר יאפשרו מספר גדול יותר של מחזורי טעינה וכן יכולת טעינה מהירה יותר מבלי לפגוע באורך חיי הסוללה.

 

מאזדה מצידה תציג בהמשך השנה את הדור השני של מנועי ה-SKYACTIV (כולל צפי לקונספט למאזדה 3 הבאה), מנועים אלו יעשו שימוש בטכנולוגיית HCCI המאפשרת הצתה של התערובת ללא שימוש בניצוץ, בדומה לאופן הפעולה של מנועי דיזל. 

בתחום התקשורת בין רכבים (V2V) והבטיחות, החברות יפתחו מערכת מולטימדיה חדשה אשר תתמוך בטכנולוגיית V2V, טכנולוגיה הנחשבת להכרחית עבור בטיחות כלי הרכב וכמובן גם עבור הרכב האוטונומי – גם בתחום של ניהול תנועה.

 

כרגע, מאזדה מייצרת עבור טיוטה את היאריס iA, גרסת סדאן ליאריס המבוססת באופן מלא על מאזדה 2 דמיו. כחלק מההסכם החדש, טויוטה תחל לייצר עבור מאזדה מיניוואן מסחרי קטן עבור השוק היפני, בלבד. החברות יבחנו בהמשך אפשרויות נוספות לדגמים משותפים.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות