טויוטה חושפת לראשונה את מכונית המימן הסדרתית שלה

טויוטה מפרסמת מספר תמונות, עם הסוואה, של גרסת הייצור של מכונית המימן הסדרתית הראשונהשלה שתוצג בתערוכת טוקיו בחודש הבא.

טויוטה FCV-R - מכונית המימן הסדרתית של טויוטה

בסוף חודש נובמבר הקרוב תיפתח תערוכת טוקיו בה טויוטה תחשוף לראשונה את גרסת הייצור של ה- FCV-R - המכונית החשמלית החדשה של טויוטה בעלת תא דלק מימני אשר תשווק באופן סדרתי במהלך שנת 2015.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

לקראת החשיפה הרשמית, טויוטה מספקת לנו הצצה ראשונה לדגם באמצעות מספר תמונות ולמרות ההסוואה הרבה, קווי העיצוב של הדגם משייכים אותו אוטו' אל משפחת דגמי הפריוס וכמובן אל הקונספט FCV-R שהוצג בתערוכת טוקיו 2011 כקדימון לדגם הייצור הסופי.

 

טויוטה תחל כאמור לשווק את הדגם בשנת 2015 במספר מדינות נבחרות, בעיקר בקליפורניה ובגרמניה בהן תהיה עד אז תשתית של מספר תחנות תדלוק במימן. היעד של טויוטה הוא למכור בין 5,000-10,000 יחידות מידי שנה ומחיר הדגם, שעדיין לא פורסם, צפוי לעמוד על כל מספר בין 50-100 אלף דולר. נשמע הרבה? צריך לזכור שעד לפני שנים לא רבות עלות הייצור של רכב מימן עמדה על כמיליון דולר.

 

לפי טויוטה, טווח הנסיעה של הדגם יעמוד על כ-680 ק"מ, הרבה יותר מכל רכב חשמלי שקיים כיום בשוק. שאלת השאלות היא האם טויוטה תצליח לעשות עם ה- FCV-R המימנית, את מה שהיא הצליחה לעשות עם הפריוס שהפכה לשם נרדף להנעה היברידית.

 

למרות שגם שי אגסי וגם אלן מאסק, היזם האחראי על הטסלה S החשמלית המצליחה, אמרו כל אחד שרכב חשמלי עם תא דלק פשוט לא כלכלי או במקרה הטוב פנטזיה שתיראה אור רק בעוד עשרות שנים, זה הכיוון אליו צועדים כיום יצרניי הרכב הגדולים בעולם.

 

יונדאי למעשה כבר משווקת באירופה רכב מימן בייצור סדרתי - ix35 FCEV - אך את זה היא עושה כניסוי שדה רחב היקף ורק 1000 יחידות מהדגם יוצעו לציי רכב ממשלתיים או מוסדות בלבד שלא כמו הדגם של טויוטה, שיוצע גם ללקוחות פרטיים. הונדה הייתה החברה הראשונה בעולם להציע ללקוחות פרטיים. חברות נוספות כגון מרצדס, הונדה ו-ב.מ.וו צפויות להתחיל בייצור סדרתי של מכוניות תא דלק מימני בשנים הקרובות.

 

טויוטה FCV-R קונספט ודגם סדרתי:

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות