טויוטה מיראי: שמה של מכונית המימן החדשה של טויוטה

מכונית המימן הסדרתית של טויוטה תיקרא מיראי (MIRAI) – עתיד ביפנית. האם זו הפריוס הבאה של טויוטה?

טויוטה מיראי

יום לפני תחילת השיווק ביפן של מכונית המימן הסדרתית של טויוטה, חושף נשיא טויוטה, אקיו טויודה, ששמה של המכונית יהיה טויוטה מיראי (MIRAI) - עתיד ביפנית.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

בטויוטה מאמינים שהמיראי תחולל מהפכה בתעשיית הרכב ואם יש יצרן רכב בעולם שמסוגל לחולל מהפכה גלובלית שכזו בתחום הנעת הרכב, טויוטה היא בהחלט החברה הנכונה לעשות את זה, אותה חברה שהחלה את מהפכת ההנעה ההיברידית כאשר השיקה בעולם את הדור השני של הפריוס לפני כעשור וכעת אין יצרן בעולם שלא מציע מערכת הנעה היברידית/היברידית פלאג-אין.

 

המיראי היא מכונית סדאן 4 דלתות חשמלית - בגודל דומה לפריוס - העושה שימוש בתא דלק מימני המייצר חשמל להנעת הרכב. על מיכל דלק מימני אחד (5 ק"ג), שזמן התדלוק שלו זהה לתדלוק לרכב בנזין – כשלוש דקות, המיראי מסוגלת להציע טווח נסיעה של כ-485 ק"מ באפס פליטת מזהמים לסביבה – מים זה תוצר הלוואי היחידי של התהליך בתא הדלק.

 

"זו נקודת מפנה בהיסטוריה בה אנו מציגים תוצאה של שנות פיתוח רבות ע"י הצוותים שלנו, נקודה המגדירה מחדש את תעשיית הרכב. כולנו בטויוטה מאמינים בעתיד שיהיה בטוח יותר, ירוק יותר ונגיש לכל אחד. דמיינו עולם בו אנו מפסיקים את התלות שלנו בנפט ומפחיתים את הפגיעה בסביבה... היום זו מציאות", אמר בהודעתו לציבור נשיא טויוטה.

 

 

בניגוד לפריוס, שכל אחד יכול לרכוש ובעיקר לתדלק אותה, המיראי תשווק רק במספר מצומצם של מדינות בהן כבר נפרסה תשתית לתדלוק במימן – בעיקר מדינת קליפורניה בארה"ב, כמה אזורים במערב אירופה וכמובן, גם ביפן.

 

מחר, 18 לנובמבר, יערוך נשיא טויוטה מסיבת עיתונאים בה הוא צפוי לחשוף לראשונה את מחיר הדגם לצרכן ביפן.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • לא נמצאו תגובות