טויוטה חושפת את הגרסה האירופאית של היאריס החדשה, שתגיע לישראל לקראת סוף 2011.

טויוטה יאריס החדשה  - הסופרמיני החסכונית בישראל

טויוטה חשפה את הדור השלישי של היאריס (Vitz ביפן) החדשה ביפן לפני יותר מחצי שנה וכעת היא מציגה את גרסתה האירופאית של היאריס החדשה. לפי נתוני צריכת הדלק הרשמיים, היאריס החדשה תהיה הסופרמיני החסכונית ביותר בישראל.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

מה ההבדל בין הגרסה היפנית לזו האירופאית? אין הבדל, למעט הסמל מלפנים שעוד נסביר את משמעותו ועוד מספר דברים הקשורים בתקינה (כגון מחזירי אור שנוספו לפגוש האחורי). היאריס החדשה תגיע לישראל לקראת סוף 2011.

 

טויוטה שרוצה להצעיר את המותג באופן כללי ובמיוחד את קהל הלקוחות של היאריס, סיפקה ליאריס החדשה עיצוב צעיר וספורטיבי והרבה פחות שמרני ועגלגל לעומת היאריס היוצאת. היאריס החדשה צומחת במידות, כראוי למכונית סופרמיני מודרנית. האורך הכולל צמח בלא פחות מ-100 מ"מ ל-3,850 מ"מ, בסיס הגלגלים זוכה לגידול של 50 מ"מ וכעת הוא עומד על 2,510 מ"מ (מרווח הברכיים גדל ב-35 מ"מ), הרוחב נותר זהה על 1,695 מ"מ והגובה התקצר ב-20 מ"מ ל-1,500 מ"מ.

 

בעיצוב הפנים של היאריס החדשה, נוטשת טויוטה את לוח המחוונים הדיגיטאלי המרכזי ועוברת ללוח שעונים סטנדרטי יותר מול הנהג. לא קשה לזהות את המקור של לוח המחוונים הזה שפגשנו ב-ספייס ורסו S שלמרות שהוא חדש, הוא מיושן למראה. האבזור רב, אך אנו צופים כמובן לרמת אבזור זהה לזו שפגשנו בספייס ורסו כולל מזגן מכני רגיל, 4 חלונות חשמל, תיבת הילוכים רציפה ואותו מנוע 1.3 ליטר.

 

בתחום המנועים, תשווק היאריס החדשה עם מנוע 1.0 ליטר 3 צילינדרים בהספק של 68 כ”ס ו- 9.4 קג”מ. המנוע שאנחנו נכיר הוא המנוע המוכר בנפח 1.3 ליטר בהספק מופחת של 95 כ”ס המשודך לתיבת הילוכים רציפה CVT ומערכת עצור סע. צריכת הדלק תעמוד על 23.0 ק”מ לליטר ו-26.5 ק”מ לליטר בהתאמה. אין כאן טעות, המנוע החזק יותר גם חסכוני יותר בעיקר בזכות מערכת העצור/סע המפחיתה את צריכת הדלק בנסיעה עירונית במיוחד באזורים פקוקים. הביצועים לגרסת 1.3 ליטר צפויים לעמוד על 13.5 שניות 0-100 קמ"ש ומהירות מרבית של 170 קמ"ש למנוע 1.3.

 

בהמשך השנה, טויוטה תחשוף את היאריס HSD ההיברידית, כנראה עם מערכת הנעה חדשה על בסיס מנוע קטן נפח 1.3 ליטר או 1.5 ליטר (ולא 1.8 ליטר של הפריוס והאוריס) גרסת ה-HSD ליאריס החדשה, כבר אמורה להציע צריכת דלק של מעל ל-30 ק"מ לליטר.