קאדילק משיקה מערכת סופר קרוז - נהיגה ללא ידיים

קאדילק SUPER CRUISE
קאדילק SUPER CRUISE - נהיגה ללא ידיים.

מערכת Super Cruise מאפשרת נהיגה אוטונומית בכבישים מהירים והיא הראשונה בעולם המאושרת לנהיגה ללא ידיים על ההגה.

 

קאדילק משיקה עם ספינת הדגל שלה, ה-CT6, מערכת נהיגה אוטונומית הנקראת Super Cruise המאפשרת נהיגה ללא ידיים בכביש המהיר, המערכת הראשונה הראשונה בעולם המתירה נהיגה ללא ידיים באופן חוקי. המערכת תוצע בתחילה ב-CT6 המחודשת, כאופציה בתוספת תשלום, ורק בשוק האמריקאי והקנדי, אך בהמשך הדרך השימוש בטכנולוגיה יורחב לשאר דגמי קאדילק ודגמי GM.

לייעוץ חינם ברכישת רכב חדש ומשומש: התקשרו ל-03-9058081 או השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

כמו כל מערכות הנהיגה האוטונומיות המתקדמות, גם המערכת של קאדילק עושה שימוש במצלמות, רדאר ושלל חיישני נוספים. ההבדל העיקרי הוא שהמערכת של קאדילק עושה בנוסף שימוש במערכת GPS מדויקת ומפות דיגיטליות בטכנולוגיית LiDAR (מיפוי 3D באמצעות לייזר). השילוב הזה מאפשר לרכב להתמודד טוב יותר עם מחלפים ועיקולים ובעיקר, מאפשר להפעיל את המערכת רק בכביש המהיר - הסיבה שהמערכת קיבלה אישור לנהיגה ללא ידיים.

לאחר קבלת אישור מהמערכת שהרכב אכן נמצא על הכביש המהיר, בלחיצת כפתור על גלגל ההגה המערכת נכנסת לפעולה ושומרת על מרכז הנתיב ומרחק בטוח מרכבים אחרים ומתאימה את מהירות הנסיעה בהתאם לתנועה ותוואי הדרך. אמנם תוכלו לנהוג ללא ידיים, אך לא תוכלו לקרוא עיתון בזמן הזה שכן המערכת מחייבת את הנהג להיות עם המבט כל הזמן אל הכביש. מצלמת IR המותקנת בטבור בודקת כל הזמן את כיוון המבט של הנהג באמצעות זיהוי פנים, במידה והנהג מביט לכיוון אחר, המערכת מתריע על כך. בשלב זה, המערכת לא מאפשרת מעבר נתיבים אוטונומי כך שעקיפה לדוגמה דורשת התערבות מלאה של הנהג.

 

בנוסף וכחלק בלתי נפרד מהדרך לתחבורה אוטונומית, קאדילק החלה כבר בשנה שעברה להטמיע בדגמים שלה מערכות תקשורת בין רכב לרכב (V2V) וכעת היא עובדת על תקשורת בין הרכב לסביבה V2I (רמזורים, מעברי חציה…) ובשם הכלל V2X - כלומר תקשורת בין הרכב לכל דבר בדרך, זה יכול להיות גם הטלפון של הולך הרגל המודיע למערכת על קרבתו. כיחידה עצמאית, לרכב אוטונומי אין משמעות גדולה, אך כחידה היכולה לתקשר עם הסביבה ורכבים אחרים ובהתאם לקבל ולבצע פקודות במדויק, תאפשר תחבורה חכמה באמת וניהול יעיל של התנועה בכביש.

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
הוספת תגובה

תגובות (1)

קבל התראות על תגובות חדשות:
  • שי

    עובד רק בכבישים שמופו ע"י GM.

    כתובת URL מקוצרת: