לאור הגידול במספר כלי הרכב בישראל החליטו במשרד התחבורה על הנפקת לוחית רישוי בת שמונה ספרות.

בעוד 4 שנים נעבור ללוחיות רישוי בנות 8 ספרות

בתחילת שנות ה-80, נעשה המעבר בישראל ללוחיות רישוי בנות שבע ספרות, כאשר שתי הספרות האחרונות ציינו את שנת הייצור. נוהג זה בוטל בשנת 1990 ושתי הספרות האחרונות נקבעו ע"י יבואן הרכב (נוהג ששונה שוב בשנת 2000).

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

עם הגידול המשמעותי, בשנים האחרונות, של רכבים חדשים המתווספים למרשם כלי הרכב בישראל (מעל 200,00 בשנים האחרונות), מצא אגף מערכות מידע שבמשרד התחבורה, כי הסדרות הקיימות המוקצות למספרי הרכב יספיקו לארבע השנים הקרובות בלבד.

 

לאור זאת, הורה שר התחבורה ישראל כץ על הקמת ועדת היגוי מיוחדת שתפעל ליישום ההחלטה להוסיף ספרה נוספת ללוחית הרישוי של כלי הרכב בישראל, כך שתכלול שמונה ספרות, במקום שבע ספרות כיום.הנפקת מספרי הרישוי בני שמונה הספרות, תתחיל בעוד כארבע שנים, ותחול על כלי רכב חדשים בלבד ואילו שאר כלי הרכב ימשיכו לשאת  לוחית רישוי בת שבע ספרות.המספור החדש צפוי להספיק לחמישים השנים הבאות.

 

בכדי לא להמתין לרגע האחרון, כבר היום (יום ב') שיגר מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, חוזר לכל הגופים והגורמים המנהלים מערכות מידע על בסיס מספרי הרישוי, המעדכן אותם על השינוי הצפוי ומבקש מהם להיערך בהתאם.מדובר בגופים רבים, הכוללים בין השאר; משרדי ממשלה, משטרה, צה"ל, רשויות מקומיות, חברות ביטוח, בנקים, חברות ליסינג, יבואני רכב, סוכנים, איגוד המוסכים, חברות הובלה והסעה, חברות המנהלות צי רכב, כביש 6, הנתיב המהיר ומנהרות הכרמל.

תגובות (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

לא צריך 8 ספרות. צריכים להוסיף אות באנגלית ויהיו אופציות אין סופיות. בנוסף ניתן יהיה גם לקצר את מספר רכב. גם ככה היום זה נראה מכוער מאוד, רכב עם שני ברקודים זה ממש גועל!

This comment was minimized by the moderator on the site

על הכביש. עם הניסוי החדש יש סיכוי: משלמים לאנשים לצמצם שימוש ברכב הפרטי. גם לשמור על הסביבה ולהרוויח כסף: http://bit.ly/YpHQJJ

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location