על פי התקנה החדשה, תירשם ברישיון הרכב הערת "נזק בטיחותי" במקרים בהם הרכב עבר תאונה ונגרם לו נזק בטיחותי.

תאונה

חדשות טובות לרוכשי רכב משומש, החל מהיום (ראשון) נכנסת לתוקפה תקנה חדשה המחייבת רישום הערת "נזק בטיחותי" בכל מקרה של נזק משמעותי לרכב עקב תאונת דרכים. התקנה החדשה תאפשר לרוכשים שקיפות מלאה יותר על מצבו של הרכב.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

על פי התקנה החדשה רישום "נזק בטיחותי" יוגדר כנזק שגרם לעיוות, הסטה, סדק או שבר מהותיים, באחד מעמודי המרכב או במסגרת גג הרכב, וכן באחת מקורות השלדה הקדמית או האחורית שבין ציר הגלגלים הקדמיים והאחוריים. "נזק בטיחותי" יוגדר גם במקרה של פגיעה במרכב הרכב שגרמה לעיוות או לשינוי במבנה הגאומטרי של רצפת המרכב, למעט נזק לחלקים הניתנים לפירוק ולהחלפה, באמצעות ברגים ולא על ידי ריתוך.

 

האחריות לרישום האזהרה מוטלת על שמאי הרכב או מנהל מקצועי במוסך מורשה, אלו יחויבו לדווח באופן מקוון לרשות הרישוי על כל רכב שנגרם לו "נזק בטיחותי".

 

תקנה זו מצטרפת לתקנות נוספות שנועדו לשפר את השקיפות במסחר בשוק הרכב המשומש בישראל, כגון חובת רישום מס' הקילומטרים שעבר הרכב עד למבחן השנתי האחרון וכן הרישום המקורי של הרכב (החכר, השכרה, ממשלתי וכו').

 

שר התחבורה ישראל כץ:” התקנה החדשה תאפשר לראשונה לרוכש רכב משומש לחשוף מידע חשוב על עברו של הרכב ותספק שקיפות מלאה על כלי הרכב הנרכש על ידו.”

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location