גוגל חשפה היום שהיא בשלבי ניסוי למכונית האוטונומית שלה, שגמע כבר מעל ל-225,000 ק"מ.

המכונית של גוגל - אחרי מנוע החיפוש  יגיע האח הגדול באמת

בהודעה לקונית היום, בבלוג של גוגל, תחת הכותרת "במה אנחנו נוהגים", גוגל חשפה שהיא כבר בשלבים מתקדמים של פיתוח תוכנה שתאפשר לכלי רכב לנסוע באופן אוטונומי. מנכ"ל גוגל, אריק שמידט, אמר לא מזמן שגוגל מאמינה שאנשים לא צריכים לנהוג, כנראה שלחדשה זו הוא התכוון.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

מדענים מכל רחבי העולם, וכן לא מעט חברות רכב כגון ב.מ.וו ומרצדס, שוקדות שנים על האפשרות לפיתוח רכבים אוטונומיים שכל מה שנהג יצטרך, זה להכניס את יעד הנסיעה למכשיר ה-GPS והרכב יסיע אותו למחוז חפצו, בזמן שהוא יוכל לקרוא עיתון. מעבר לפנטזיה שבנושא, מכוניות אוטונומיות יאפשרו למנוע טעויות אנוש בנהיגה ולחסוך בחיי אדם, בין אם במלחמה או בחיי היום יום שלנו.

 

המכונית ששימשה את גוגל לניסויים היא טויוטה פריוס. המכונית צוידה במצלמות וידאו,ראדר ומד מרחק מבוסס לייזר, כל זאת בכדי שהמערכת תוכל "לראות" את התנועה וכן מפות מפורטות של הדרכים, שנאספו ע"י רכבי גוגל street view.

 

לצורך הפיתוח, גוגל גייסה מהנדסים שהשתתפו באתגר ה-DARPA , אתגר שמומן ע"י הממשל האמריקאי -2007 לצורך פיתוח כלי רכבי אוטונומיים שיוכלו לנסוע בעיקר בשטח או בעיר. לפי גוגל, מכונית הניסוי עברה כבר מעל ל-225,000 ק"מ ובחלק מהנסיעות היא נסעה עצמאית לחלוטין, כאשר רק איש תוכנה ונהג בטיחות נמצאים ברכב לכל מקרה של צורך בהתערבות.

 

גוגל פותחת את הפוסט שלה בבלוג באלו המילים " לארי וסרגיי ייסדו את גוגל בכדי לפתור בעיות מורכבות באמצעות טכנולוגיה. בימים אלו, אנו עמלים על אחת הבעיות הגדולות בנושא בטיחות וזיהום כלי הרכב...”. עד כמה רחוק היום שרכבים יסעו ללא נהג? כנראה שדיי רחוק וכנראה שעוד יותר מכך, רחוק היום שנהגים יסמכו באופן מלא על כלי הרכב שלהם.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location