דגמי הקונספט וולוו 40.1 ו-40.2 מספקים הצצה אל דגמי סדררה 40 הבאה של וולוו שתכלול גם קרוסאובר קומפקטי XC40.

וולוו XC40 קונספט
וולוו XC40 קונספט.

וולוו חשפה היום (ד') שני דגמי קונספט המהווים הצצה את סדרה 40 החדשה של וולוו שתכלול קרוסאובר עירוני, XC40, שיתחרה ברכבים כגון אודי Q3 או ב.מ.וו X1 ודגם סדאן, S40 חדשה, שתתחרה באודי A3 סדאן או מרצדס CLA. סדרה 40 החדשה תכלול גם דגם האצ'בק שיחליף את ה- V40 הנוכחית.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

סדרה 40 החדשה מדגימה לפי וולוו את תכנית ההתרחבות שלה בשוק מכוניות הפרימיום הקומפקטיות באמצעות מבחר דגמים הנושאים עיצוב נועז, טכנולוגיה מתקדמת, הנעה חשמלית או היברידית פלאג-אין וטכנולוגיית נהיגה אוטונומית.

 

משפחת סדרה 40 החדשה תתבסס על פלטפורמה מודולרית חדשה שתוכננה במיוחד עבור דגמים קומפקטיים (CMA - Compact Modular Architecture). סדרה 40 החדשה אמנם תעשה שימוש במנוע ה-2.0 טורבו החדש של וולוו, אך רוב דגמי הסדרה יעשו שימוש במנוע ה-1.5 ליטר שלושה צילינדרים טורבו החדש של וולוו, מנוע המשרת כיום את ה- V40 T3 לדוגמה.

 

מנוע זה ישמש את הבסיס למערכת הנעה היברידית פלאג-אין (Twin Engine plug-in hybrid ) שתיקרא T5 ושתוצע בכל דגמי סדרה 40 החדשה. בניגוד למערכת ההנעה ההיברידית T8 בדגמים הגדולים של וולוו, ההנעה תהיה קדמית בלבד והכוח אל הגלגלים הקדמיים יעבור דרך תיבת 7 הילוכים כפולת מצמדים חדשה בוולוו. הדגמים הרגילים יעשו ברובם שימוש בתיבת השישה הילוכים האוטו' החדשה של וולוו שפותחה במיוחד עבור מנוע ה-1.5 טורבו החדש. 

 

דגמי סדרה 40 החדשה יצוידו בשלל מערכות בטיחות מתקדמות כולל מערכות נהיגה אוטונומיות, וולוו עדיין לא חושפת פירוט של אותן מערכות. לפי וולוו, סדרה 40 החדשה תסייע לחברה להשיג יעד ייצור של מיליון רכבים בשנה עד שנת 2025.