למבורגיני חושפת את האגואיסטה (Egoista) מכונית אחת ויחידה לרגל 50 שנה למותג.

למבורגיני אגואיסטה - בעל הבית השתגע?

אם חשבנו שלמבורגיני וננו, עם העיצוב העתידני והמחיר האסטרונומי (3.9 מיליון דולר ליחידה), היא השיא של חגיגות היובל למותג השור הזועם מסנט'אגתה, אז אתמול (שבת), באירוע פרטי לרגל חגיגות ה-50 למותג, חשפה החברה את למבורגיני אגואיסטה (Egoista) וכשמה כן היא - מכונית-על חד מושבית, אחת ויחידה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

על העיצוב, המוזר/המופרע/הרובוטריקי/החללי... תבחרו לעצמם איזו סופרלטיב אתם מעדיפים, אחראי לא אחר מאשר האיש ש"הרגיע" את העיצובים של למבורגיני בשנים האחרונות, וולטר דה סילבה – ראש מחלקת העיצוב של קבוצת פולקסווגן שאר: “אני מלא חיבה למותג, כי אני איטלקי בעצמי. בעיצוב המכונית רציתי לעשות מחווה לחברת למבורגיני שמאז ומתמיד ייצרה מכוניות בלהט, עם מהלב ולא מהראש”

 

את ההשראה לעיצוב, כמו במקרים רבים בלמבורגיני, סיפק התחום התעופתי ומסוק האפאצ'י בפרט. תא הנהג הבנוי מקרבון ואלומיניום, הוא יחידה אחת שלמה המבודדת באופן מוחלט את הנהג, כדימוי לכיסא מפלט. חדי העין יבחינו שלדגם אין דלתות כלל והכניסה לתא הנוסע היחיד נעשית דרך החופה עצמה הנפתחת כלפי מעלה כמו בכלי טייס. העיצוב, החומרים והצבע של האגואיטה נועשו בהשראת כלי טיס "חמקניים" בעלי חתימת רדאר קשה לזיהוי. עוד בהשראת עולם התעופה, לדגם אין כלל לוח מחוונים וכל המידע מוצג לנהג באמצעות תצוגה עילית. בדגם הותקן מנוע המוכר מהגאיירדו: 5.2 ליטר V10 אך החברה לא מפרסמת כל נתון טכני על הדגם.