לקראת ההשקה ברבעון האחרון של השנה של מותג הרכבים החשמליים הסיני גיאומטרי (Geometry) בישראל, משלוח ראשון של דגמי גיאומטרי C העומס ביום שלישי האחרון על אונייה בעיר הנמל Xiamen שבסין והוא עושה כעת את דרכו לישראל. הרכבים החשמליים של גילי משווקים בישראל ע"י קבוצת יוניון והם ייהנו ממערך השירות והתמיכה של קבוצת יוניון מוטורס - יבואנית טויוטה בישראל.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

המשלוח הראשון מונה רק כ-100 יחידות אך עד סוף 2021 צפויים להגיע לישראל כבר מאות רכבים חדשים של דגמי Geometry C. מותג הרכב Geometry הוא בבעלות של ענק הרכב הסיני Geely Auto, החברה שמחזיקה לדוגמה בבעלות מלאה על וולוו.

 

גילי גיאומטרי C
גילי גיאומטרי C.

לגילי גיאומטרי C תקינה אירופאית מלאה כך שאין כל הגבלה על מספר היחידות שניתן לשווק בישראל. מדובר בקרוסאובר קומפקטי חשמלי הדומה בגודלו לרכבים כגון הדור הנוכחי של קיה ספורטאז', עם אורך של 4.43 מטר, רוחב של 1.83 מטר, גובה של 1.56 מטר (נמוך יותר) ובסיס גלגלים של 2.70 מטר.

 

בשלב זה דגמי גיאומטרי החשמליים מבוססים על שני דגמי בנזין מקבילים אך הדגמים העתידיים של המותג כבר יהיו על בסיס פלטפורמה ייעודית לרכבים חשמליים. לגילי גיאומטרי C מערכת הנעה חשמלית המבוססת על מנוע חשמלי קדמי בהספק מרבי של 204 כ"ס ומומנט מרבי של 31.6 קג"מ, זה מספיק לנתון תאוצה 0-100 קמ"ש ב-6.9 שניות והמהירות המרבית בדגם מוגבלת ל-150 קמ"ש.

 

גילי גיאומטרי C תא הנוסעים
תא נוסעים מודרני.

רוכשי הדגם בישראל יוכלו לבחור מבין שתי סוללות, האחת בקיבולת 53kWh המאפשרת לדגם טווח נסיעה של 350 ק"מ בתקן WLTP והסוללה הבכירה יותר בקיבולת של 70kWh כבר מאפשרת טווח נסיעה משמעותי של 460 ק"מ. לדגם יכולת טעינה מהירה המאפשרת טעינה של 30% עד 80% מקיבולת הסוללה בזמן 30 דקות או 38 דקות בהתאמה. מעבר לבחירת הסוללה הרוכשים יוכלו לבחור מבין מספר רמות גימור שכולן מצוידות במגוון של מערכות בטיחות מתקדמות.