מחר יעלו מחירי הדלקים בישראל ומחיר ליטר דלק 95 אוקטן יעמוד על 6.62 ש"ח אז איך אנחנו בהשוואה לשאר העולם?

אנחנו ישראלים, ואנחנו תמיד נאהב להתלונן, אך האמת? די בצדק רמת המיסוי בארץ גבוה ובעיקר גבוה ביחס להכנסה הממוצעת. כלכלנים אוהבים להציג את חוזקה הכלכלי של ישראל באמצעות ה GDP שרק עולה לעומת שאר העולם אך שוכחים לציין שההון במדינה שלנו הוא מהיותר ריכוזיים במדינות המערביות והפרשי השכר גם כן.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

 

אז הייכן אנחנו בעולם בנושא הדלק:

לעומת האיחוד האירופי בו חברות 27 מדינות אנחנו במקום ה-17. מי יותר יקרות מאיתנו? בלגיה, דנמרק, פינלנד,צרפת,איטליה,הולנד, שוודיה, פורטוגל, גרמניה ויוון זאת בעיקר בשל החלשות שער היורו, אבל במדינות אלו בכדי לעודד נסיעה בתחבורה ציבורית מחירי הדלק גבוהים. אך שם לרוב יש תחבורה ציבורית אמיתית וכמו בשיטת המקל והגזר אם מחירי הדלק הגבוהים זה המקל אז הגזר הוא בדמות מיסוי נמוך יותר על הרכבים עצמם. לדוגמא: מאזדה 3 הבסיסית בבריטניה, שהיא אחת המדינות היקרות באיחוד האירופי, עולה כ-80,000 ש"ח בארץ 115,000 ש"ח. מחיר ליטר דלק בבריטניה הוא 6.42 ש"ח לעמות 6.62 ש"ח שלנו (בשירות עצמי). המחיר הגבוהה ביותר באיחוד האירופי הוא בהולנד שם המחיר הוא 8.01 ש"ח לליטר אך גם שם מאזדה 3 הבסיסית עולה 100,000 ש"ח.

 

 

 

מה המצב במדינות אחרות בעולם?

בארה"ב המחיר הממוצע נכון להיום עומד על 2.78 ש"ח לליטר עם מיסוי אפסי! והייכן הכי משתלם לרכוש דלק? ונצואלה שם המחיר עומד כיום על פחות מ-30 אג' לליטר וגם אצל האירנים המחיר הוא לא יותר מ-40 אג'. בהשוואה עולמית ישראל נמצאת בין המדינות היקרות בעולם בנושא דלקים לתחבורה.

 

איך מחושב מחיר הדלק בארץ?

  1. המחיר בשער בית הזיקוק
  2. בלו – מס קצוב של כ – 2.79 ₪ לליטר – נקבע על ידי אגף המכס והמע"מ במשרד האוצר.
  3. סל הוצאות השיווק לבנזין.
  4. מע"מ – בשיעור של 16.0% כיום על סך הרכיבים הרשומים מעלה, נקבע על ידי משרד האוצר.
  5. תוספת שירות מלא (לא נגבית בשירות עצמי).

 

כלומר ממחיר של 6.62 ש"ח אנו נשלם 3.7 ש"ח מיסים יותר מפי שניים. אצלנו אין גזר יש רק מקל ועוד מקל והתרגלנו כבר האמת.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location