במסגרת הצגת התוכנית האסטרטגית החדשה של מרצדס, החברה חשפה כי בשנת 2021 היא תשווק 4 דגמים חשמליים חדשים תחת מותג המשנה EQ ולא הרבה לאחר מכן היא תציג עוד שני דגמים SUV חשמליים נוספים. בנוסף לכך, מרצדס מתכננת להציג דגמים חשמליים חדשים גם תחת מותג AMG, מייבאך וכן בדגמי השטח G קלאס.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

המתקפה החשמלית הזו תחל בשנה הבאה עם השקת ספינת הדגל החשמלית מרצדס EQS שתחלוק עם ה-S קלאס החדשה לא רק את פס הייצור, למרות שימוש בפלטפורמה אחרת, אלא גם את עיצוב תא הנוסעים החדש. מרצדס EQS, בגרסתה הבכירה, תספק טווח נסיעה חשמלי של 700 ק"מ ותצויד במערכות נהיגה אוטונומיות ברמה 3 עם הכנה לרמה 4 ברמת החיישנים כך שכאשר התוכנה תוכל לתמוך בכך הרכב יזכה לעדכון אונליין.

 

מרצדס EQS
שלושה דגמים חשמליים מפוארים בשנת 2022.

זמן לא רב לאחר השקת ה-EQS מרצדס תשיק את מכונית הסאלון החשמלית שלה EQE ועל בסיס שני הדגמים האלו מרצדס מתכננת להשיק דגמי SUV חשמליים, גדולים ומפוארים כדגמים חשמליים המקבילים למרצדס GLE ומרצדס GLS. את מרצדס EQS SUV החברה תשיק במהלך שנת 2022

 

לקראת סוף השנה מרצדס תחשוף את הקרוסאובר החשמלי הקומפקטי EQA, שהוא גרסה חשמלית למרצדס GLA החדש. בניגוד לדגמים הבכירים יותר שיעשו שימוש בפלטפורמה ייעודית לרכב חשמלי מרצדס EQA הוא רק גרסה חשמלית על בסיס מרצדס GLA. במהלך שנת 2021 מרצדס תחשוף גם את ה-EQB שהוא גרסה חשמלית לקרוסאובר 7 מושבים הקומפקטי שלה, מרצדס GLB.

 

מרצדס VISION EQS קונספט
מרצדס VISION EQS קונספט.

בהמשך, מרצדס תציג פלטפורמה חדשה (MMA) אשר תשרת את הדגמים החשמליים הקטנים יותר של החברה, כגון C קלאס או A קלאס. הפלטפורמה הזו תוכננה מראש עבור הנעה חשמלית מלאה אך תשרת גם את הדגמים הרגילים של המותג עם מנועי בנזין ודיזל. דגמים חשמליים ראשונים על בסיס הפלטפורמה הזו יוצגו החל משנת 2025.

כחלק מהתוכנית האסטרטגית שלה מרצדס שאופת להגדיל משמעותית את ההיצע של מותגי המשנה שלה: AMG, מייבאך ורכב השטח G. הרחבת ההיצע של מותגי המשנה תתבצע באמצעות הצגת דגמים העושים שימוש במערכת הנעה חשמלית (פלאג-אין או מלאה). בשנת 2021 מרצדס AMG תציג רכב ספורט חשמלי עם טכנולוגיה מעולם הפורמולה 1, כלומר רכב ספורט עם מערכת הנעה היברידית פלאג-אין. מרצדס מתכננת להציג דגמים חשמליים או פלאג-אין גם תחת מותג מייבאך ועבור רכב השטח G קלאס.