2018 סאנגיונג טיבולי XLV הוא גרסה עם תא מטען ענק לטיבולי, מצויד במנוע 1.6 דיזל ותיבת 6 הילוכים אוטו'.

 

טלקאר, יבואנית קיה בישראל, משיקה את הטיבולי XLV, האח הגדול של הטיבולי המציע בעיקר יותר מקום למטען. הטיבולי XLV ישווק עם מנוע 1.6 ליטר דיזל עם תיבת הילוכים אוטו', ברמת גימור אחת ובמחיר של 128,900 שקל.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

כאמור, הטיבולי הוא בעיקר גרסה מוארכת של הטיבולי עם תא מטען גדול יותר. עם אורך של 4,440 מ"מ, רוחב של 1,795 מ"מ ובסיס גלגלים של 2,600 מ"מ, הוא ארוך יותר ב-245 מ"מ מהטיבולי הרגיל מה שמאפשר לדגם להציע נפח תא מטען גדול 720 ליטר (או 574 ליטר עם שימוש בחוץ תחתון). המרווח לנוסעים זהה למוכר מהטיבולי הרגיל, כלומר תא נוסעים מרווח למדי לכל הנוסעים.

 

סאנגיונג טיבולי XLV תא הנוסעים
תא הנוסעים זהה לטיבולי הרגיל, למעט תא מטען גדול משמעותית.

גם עיצוב תא הנוסעים זהה לטיבולי הרגיל, כלומר קצת ארכאי למראה, אך עם חומרים טובים ואיכות הרכבה מצוינת. רשימת האבזור בדגם כוללת, בין היתר: בקרת אקלים מפוצלת, בקרת שיוט, כניסת USB, דיבורית BT, מערכת שמע מקורית (שתוחלף במולטימדיה מקומית, סביר להניח), חישוקי סגסוגת "16, חלונות כהים מאחור ועוד.

רשימת אבזור הבטיחות בדגם כוללת מערכת מובלאיי, שבע כריות אוויר ועוד. הטיבולי XLV משווק כאופציה עם מערכות בטיחות מתקדמות, אך אלו לא יוצעו עם הדגם בישראל וזה אומר שציון הבטיחות של הדגם במבחני הריסוק של Euro NCAP הוא שלושה כוכבים בלבד עם ציונים של 72% בהגנה על נוסעים בוגרים ו-64% בהגנה על ילדים במושבי בטיחות.

 

בניגוד למנוע ה-1.6 ליטר בנזין של הטיבולי, ה-XLV ישווק עם מנוע טורבו דיזל בנפח של 1.6 ליטר עם הספק מרבי של 115 כ"ס ומומנט מרבי של 30.6 קג"מ. המנוע משודך לתיבת 6 הילוכים אוטו' של Aisin וצריכת הדלק המשולבת בדגם עומדת על 16.9 ק"מ לליטר. סאנגיונג טיבולי XLV - מפרט טכני מלא להורדה.