סובארו פורסטר החדש 2024
סובארו פורסטר החדש.
סובארו פורסטר החדש 2024
סובארו פורסטר החדש.

 סמלת, יבואנית סובארו בישראל, מודיעה על תחילת השיווק של סובארו פורסטר 2024 החדש, הדור השישי לקרוסאובר המצליח של סובארו שלראשונה מושק במקביל להשקה בשוק האמריקאי שלרוב זוכה לקבל את הדגם הרבה לפני כולם. הפורסטר החדש ישווק בישראל עם מנוע 2.5 ליטר 180 כ"ס, בארבע רמות גימור ובמחירים החל מ-205,900 שקל. 

 

הפורסטר 2024 החדש נחשף לראשונה בנובמבר אשתקד עם עיצוב קופסתי ומוחצן יותר השונה מהותית מזה של הדגם היוצא. לצד זה הפורסטר שומר על הערכים המוכרים של הדגם עם משטחי חלונות גדולים המספקים לנהג שדה ראייה רחב ויוצא דופן בעידן הנוכחי. 

 

2024 סובארו פורסטר החדש
סובארו פורסטר החדש - רמת גימור ספורט.

לפורסטר החדש הפורסטר אורך של 4,656 מ"מ, רוחב של 1,829 מ"מ, גובה של 1,730 מ"מ ובסיס גלגלים של 2,690 מ"מ, כך שהוא זהה גבודלו לדגם היוצא, למעט הבדלים זניחים שהם תוצאה של העיצוב החדש. מרווח הגחון בדגם עדיין יוצא דופן ביחס לסגמנט ועומד על 23 ס"מ. 

 

כאמור, הפורסטר החדש ממשיך עם מנוע 2.5 ליטר כמו הדגם היוצא (בגרסה מעודכנת) בהספק מרבי של 180 כ"ס ומומנט מרבי של 24.6 קג"מ ב-3,700 סל"ד, מספיק לנתון 0-100 קמ"ש של 9.4 שניות, מהירות מרבית של 204 קמ"ש ולצריכת דלק משולבת של 12.5 ק"מ לליטר. המנוע משודך לתיבת הילוכים CVT רציפה ומערכת הנעה כפולה מעודכנת עם חלוקת מומנט אקטיבית בשילוב עם בקרת אחיזה אלקטרונית X-MODE. לפי סובארו, מערכת ההנעה הכפולה המעודכנת מגיבה מהר יותר לשינויים באחיזה. 

 

2024 סובארו פורסטר החדש
סובארו פורסטר החדש.

גם תא הנוסעים של הפורסטר 2024 זכה לעיצוב חדש לחלוטין ואם בעבר לדגם היה תא נוסעים זהה ל- XV/קרוסטרק, הפעם הדגם זכה לתא נוסעים בעיצוב ייחודי ושונה. במרכז הדשבורד נמצא את המסך "11.6 האנכי של סובארו עם הרחבה לאנדרואיד אוטו ואפל קארפליי ובניגוד למקובל כיום, סובארו ממשיכה עם לוח מחוונים אנלוגי למחצה. על גלגל ההגה עמוס הכפתורים נמצא מערכי שליטה על השמע והמולטימדיה לצד שליטה על בורר מצבי הנהיגה ומערכות הבטיחות המתקדמות. מושבים חדשים ובידוד רעשים משופר אמורים לשדרג את חוויית הנסיעה ברכב. 

 

2024 סובארו פורסטר החדש תא הנוסעים
סובארו פורסטר החדש.

הפורסטר החדש ישווק כאמור בארבע רמות גימור, עשירות יותר מאלו של הדגם היוצא. רמת הגימור הבסיסית פרימיום (PREMIUM) כוללת, בין היתר: מולטימדיה "11.6, חישוקי "17, חיישני חניה אחוריים, מצלמת חניה, חימום למושבים הקדמיים, בקרת אקלים מפוצלת עם יציאות לאחור, תאורת LED מלאה ופנסים ראשיים עם מנגנון עוקב פנייה, מפתח חכם, חלונות כהים, חלון גג חשמלי, מושב נהג חשמלי, דלת תא מטען חשמלית, חיישן תאורה, משטח טעינה אלחוטי ועוד. 

 

רמת הגימור ספורט (SPORT) מוסיפה לרשימה מערכת X-MODE עם שני מצבים, מצב ספורט לבורר מצבי הנהיגה, גימור חיצוני ופנימי ייחודי בגוון ברונזה וחישוקי "19. רמת הגימור לימיטד (LIMITED) מוסיפה ריפודי עור, מערכת שמע  Harman Kardon  עם 11 רמקולים, מושב נוסע חשמלי וזכרונות למושב הנהג, חישוקי "18, חימום גם למושבים מאחור, גימור חיצוני בגוון אפור, חיישן גשם ופתיחה ללא מגע של דלת תא המטען.  רמת הגימור הבכירה לימיטד פלוס (LIMITED PLUS) מוסיפה אוורור למושבים הקדמיים, חישוקי "19, מצלמת 360 מעלות וגימור חיצוני קצת שונה. 

 

סובארו פורסטר החדש 2024
סובארו פורסטר החדש.

 

בכל רמות הגימור נמצא את מערכת הבטיחות EyeSight העדכנית עם יכולות זיהוי רחבות ואופי פעולה שאמור להרגיש "אנושי" וזורם יותר. לצד 9 כריות אוויר נמצא גם בלימה אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית עם שמירה על מרכז הנתיב, בקרת סטייה מנתיב אקטיבית, סיוע אקטיבי להיגוי בעת תמרון חירום להתחמקות ממכשול, בלימה אוטונומית בנסיעה לאחור, ניטור שטח מת, אור גבוה אוטומטי ועוד. רמת הגימור לימיטד מוסיפה מצלמה לבקרת נהג שבעת זיהוי חוסר שליטה של הנהג על הרכב מסוגלת להביא את הרכב לעצירה מלאה. 2024 סובארו פורסטר - מפרט טכני מלא להורדה

 

2024 סובארו פורסטר מחירון:

סובארו פורסטר פרימיום - 205,900 ₪

סובארו פורסטר ספורט - 218,900 ₪

סובארו פורסטר לימיטד - 234,900 ₪

סובארו פורסטר לימיטד פלוס - 249,900 ₪

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובה

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.