סוזוקי סוויפט 2024 החדשה
סוזוקי סוויפט החדשה.
סוזוקי סוויפט 2024 החדשה
סוזוקי סוויפט החדשה.

לאחר שסיפקה לנו לפני כחודשיים הצצה ראשונה אל הדגם, סוזוקי חושפת את הסוויפט 2024 החדשה במלוא הדרה, דור רביעי למכונית העירונית של סוזוקי המחליפה את הדגם הנוכחי שהוצג בשנת 2016. הסוויפט החדשה שומרת על המתכון של הדגם היוצא ומשדרגת אותו עם מנוע 1.2 ליטר חדש, תוספת של מערכות בטיחות מתקדמות ועוד. 

 

סוזוקי סוויפט החדשה מבוססת על גרסה מחוזקת של הפלטפורמה של הדגם היוצא וזו הסיבה שהדגם זהה בגודלו לדגם היוצא, עם אורך של 3,860 מ"מ, רוחב של 1,740 מ"מ, גובה של 1,500 מ"מ ובסיס גלגלים של 2,450 מ"מ. אם הסוויפט הייתה בעבר שייכת לסגמנט הסופרמיני, כיום היא נמצאת חצי קומה מתחת, גדולה יותר מרכב עירוני אך קטנה יותר, משמעותית, מסופרמיני ממוצעת. גם נפח תא המטען לא השתנה במיוחד ועומד על 265 ליטר או 589 ליטר עם קיפול המושבים מאחור. 

 

2024 סוזוקי סוויפט החדשה
סוזוקי סוויפט החדשה.

הסוויפט החדשה זכתה לעיצוב עגלגל, מודרני ומתוחכם יותר מזה של הדגם היוצא אך מכל זווית שלא תסתכלו על הדגם עדיין תוכלו לזהות מיד כי מדובר סוזוקי סוויפט. לעומת העיצוב החיצוני, תא הנוסעים לא מספק חוויה ויזואלית מיוחדת אך הוא איכותי, מודרני וטכנולוגי יותר מזה של הדגם היוצא. במרכז הדשבורד נמצא את מערכת המולטימדיה "9 החדשה של סוזוקי עם חיבור אלחוטי לאנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, תפעול קולי ועוד. 

 

בתחום ההנעה, הסוויפט החדשה ממשיכה עם מנוע 1.2 ליטר עם סיוע חשמלי קל, אך הפעם מדובר במנוע 1.2 ליטר חדש לחלוטין (Z12E) עם שלושה במקום ארבעה צילינדרים וסיוע חשמלי 12V. למנוע החדש הספק מרבי של 82 כ"ס ומומנט מרבי של 11.4 קג"מ. אלו נתונים דומים לנתונים של הדגם היוצא אך בזכות סיוע החשמלי והתוספת הקלה למומנט המרבי, לסוויפט החדשה נתון 0-100 קמ"ש של 11.9 שניות וצריכת דלק משולבת של 22.7 ק"מ לליטר, זאת לעומת 12.2 שניות ו-18.5 ק"מ לליטר בדגם היוצא . כבעבר, המנוע משודך לתיבת 5 הילוכים ידנית או לתיבת הילוכים רציפה CVT  - חדשה שפותחה עבור המנוע החדש. בשווקים מסוימים יהיה ניתן לקבל את הדגם עם מערכת הנעה כפולה ALLGRIP AUTO. 

 

סוזוקי סוויפט החדשה תא הנוסעים
סוזוקי סוויפט החדשה.

יכולות מערכות הבטיחות המתקדמות בדגם שודרגו כך שכעת בקרת השיוט האדפטיבית כוללת שמירה על מרכז נתיב הנסיעה ומרחק בטוח מרכבים אחרים ונמצא גם מערכת בקרת ערנות נהג חדשה מבוססת מצלמה המנטרת את הנהג. כל זה לצד בלימה אוטונומית, בקרת סטייה מנתיב, אור גבוה אוטומטי, זיהוי תמרורים, ניטור שטח מת ותנועה חוצה מאחור 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובות 24

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.