פולקסווגן ID AERO
פולקסווגן ID Aero - קדימון לסדאן החשמלית הראשונה של פולקסווגן.
פולקסווגן ID AERO
פולקסווגן ID Aero - קדימון לסדאן החשמלית הראשונה של פולקסווגן.

פולקסווגן חושפת איור המספק לנו הצצה ראשונה אל פולקסווגן ID.Aero, מכונית הסדאן החשמלית הבאה של פולקסווגן שתוצג בהמשך החודש (27.07). פולקסווגן ID.Aero היא גרסת קדם ייצור לפולקסווגן ID7 או ID8 שתשווק במהלך השנה הבאה כמתחרה של פולקסווגן לטסלה מודל 3 ויונדאי איוניק 6 ואם תרצו, היא היורשת החשמלית לפולקסווגן פאסאט. 

 

פולקסווגן ID.Aero היא גלגול מתקדם וקרוב יותר לייצור לקונספט ID Vizzion אותו החברה הציגה עוד בשנת 2018. גרסת הייצור של פולקסווגן ID.Aero תשווק בשלב מאוחר יותר גם בגרסת סטיישן על בסיס הקונספט ID Space Vizzion, דבר שיהפוך את הדגם לדגם הסטיישן החשמלי הייעודי הראשון בעולם (MG5 היא הסטיישן החשמלית הראשונה בעולם אך כאן מדובר בהסבה ולא ברכב חשמלי ייעודי).

 

פולקסווגן ID VIZZION קונספט
פולקסווגן ID VIZZION קונספט.

פולקסווגן תחשוף את גרסת הייצור של הדגם עבור השוק האירופי והאמריקאי במהלך שנת 2023 ובמקביל היא תציג גרסה ייעודית לשוק הסיני אותה היא תחל למכור במחצית השנייה של 2023. בשלב זה פולקסווגן לא מרבה בפרטים על הדגם אך היא כן מציינת, כצפוי, כי הדגם יתבסס על פלטפורמת MEB המשמשת את כל הדגמים החשמליים היעודיים של פולקסווגן, סקודה וקופרה. הדגם יהיה באורך של כ-5 מטר, בגרסה לשוק הסיני לפחות, כך שמדובר בדגם ארוך משמעותית מטסלה מודל 3 לה מידת אורך של 4.7 מטר בלבד. 

 

פולקסווגן ID SPACE VIZZION
פולקסווגן ID SPACE VIZZION.

בשלב זה לא ניתן לומר האם הדגם יעשה שימוש באותן יחידות הנעה חשמליות מוכרות של דגמי פולקסווגן, כלומר סוללה עד קיבולת של 82kWh ומנועים בהספקים של 150 כ"ס עד 300 כ"ס, או שכדגם המכוון גבוה יותר "פרימיום עממי" נפגוש בדגם יחידות הנעה משודרגות עם אופציה לסוללה גדולה יותר. זה המקום להזכיר שהקונספט ID Vizzion הוצג עם סוללה בקיבלות של 111kWh המאפשרת טווח נסיעה של 664 ק"מ. 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובה

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

היה הראשון להגיב.