מנוע ה-2.5 ליטר 5 צילינדרים טורבו הנהדר היה שמור עד עתה לדגמי אודי בלבד, עניינים של תדמית והיררכיה בקבוצת פולקסווגן, אך כעת ולראשונה גם מותג קופרה יעשה שימוש במנוע המצוין הזה בדגם קופרה פורמנטור VZ5 שישווק במהדורה מוגבלת של 7000 יחידות. הגרסה הבכירה הזו לפורמנטור, הדגם העצמאי הראשון של קופרה שישווק בקרוב בישראל, מציינת 3 שנים מאז שסיאט הכריזה על הפיכת המותג למותג עצמאי.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

מספרים? מנוע ה-2.5 ליטר 5 צילינדרים טורבו מייצר בספורמנטור VZ5 בהספק מרבי של 390 כ"ס בין 5,700-7,000 סל"ד ומומונט מרבי של 48.9 קג"מ המתקבל בין 2,250 סל"ד ל-5,700 סל"ד. את המנוע הזה, בגרסה כנראה קצת חזקה יותר, נפגוש בקרוב גם באודי RS3 החדשה. המנוע משודך לתיבת 7 הילוכים DSG ולמערכת הנעה כפולה 4Drive, זה מספיק לנתון תאוצה 0-100 קמ"ש של 4.2 שניות ולמהירות מרבית של 250 קמ"ש.

 

קופרה פורמנטור VZ5
קופרה פורמנטור VZ5.

הקופרה פורמנטור VZ5 זכה בנוסף לבולמים אדפטיביים (DCC) המאפשרים בחירה מבין 15 מצבי כיול שונים והנמכת מרכב של 10 מ"מ לעומת דגם הביצועים פורמנטור VZ 310. כמו בשאר דגמי קופרה VZ (השילוב VZ מציין את דגמי הביצועים החזקים יותר של קופרה) על גלגל ההגה נמצא בורר מצבי נהיגה המאפשר בחירה מבין מספר מצבים שונים המשנים את אופי פעולת מערכת ההנעה, ההיגוי, ההילוכים ועוד. קופרה מדווחת כי גם מערכת ההנעה הכפולה 4Drive של הדגם זכתה לכיול ייחודי המדגיש את יכולות הביצועים והניהוג של הדגם.

 

קופרה פורמנטור VZ5 תא הנוסעים
אופציה למושבי באקט דקיקים.

גם מערכת הבלימה בדגם VZ5 של הפורמנטור זכתה למקצה שדרוגים ובמקום קליפר 4 בוכנות של ברמבו מלפנים נמצא קליפר שש בוכנות של Akebono עם צלחות בלימה גדולות יותר. מותג Akebono לא ממש מוכר בישראל אך מדובר במותג יפני ותיק ונחשב למוצרי בלימה לרכבים רגילים ולרכבי ספורט. את מערכת הבלימה הזו נמצא מאחורי חישוקי "20 בעיצוב ייחודי לדגם.

בצד הויזואלי נמצא עיצוב אגרסיבי קצת יותר לפגוש הקדמי, צביעה בשחור מט למסגרת הגריל, מסילות הגג, מראות הצד, הפגוש האחורי ועוד, עיצוב קצת אגרסיבי/מודגש יותר למכסה המנוע ועיצוב שונה לפגוש האחורי עם דיפיוזר קרבון בתחתית הפגוש וסידור שונה ומדורג לסופיות האגזוז שגם זכו לגימור בצבע הברונזה של קופרה. את כל זה חותמים כאמור חישוקי "20 בעיצוב ייחודי לדגם.

 

קופרה פורמנטור VZ5
במהדורה מוגבלת של 7000 יחידות בלבד.

בתא הנוסעים של הפורמנטור VZ5 נוכל למצוא, כאופציה את מושבי הבאקט האחוזים והקלים יותר החדשים של קופרה בריפוד עור מלא, גימור אלומיניום כהה מוברש, זאת לצד ריפודי עור בצבעים ייחודיים לדגם וגימור ועוד. בנוסף נמצא לוח מחוונים דיגיטלי "10.25 ומערכת מולטידיה "12 בהפרדה גבוהה ועוד.