לאחר הטיזרים ותמונות הריגול, קיה חשפה הבוקר (ה') בדרום קוריאה את הנירו 2022 החדש, דור שני לקרוסאובר המשפחתי המצליח של קיה שאפשר לרוכשים בחירה מבין שלוש טכנולוגיות הנעה חסכוניות: היברידי רגיל, היברידי פלאג-אין עם טווח חשמלי של כמה עשרות קילומטרים וחשמלי מלא עם טווח של עד 455 ק"מ. גם הנירו החדש ישווק עם מבחר זהה של יחידות הנעה, כולן משופרות ומשודרגות.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

הנירו היוצא היה רכב משפחתי, חסכוני, שימושי ומרווח אך העיצוב החיצוני לא היה הצד החזק של הדגם. הנירו החדש שומר על כל הדברים הטובים של הדגם היוצא ומוסיף עיצוב חדש, נועז וצעיר יותר במראה של SUV, הנשען על שפת העיצוב של הקונספט HabaNiro שהוצג לפני כשנתיים, ממנו הנירו קיבל לדוגמה תאורת היום בצורת "פעימת לב" או הפאנל הצבעוני על קורת C האחורית. 

 

2022 קיה נירו החדש
הנירו ממשיך עם שלוש יחידות הנעה שונות.

תא הנוסעים של הנירו החדש הוא שדרוג משמעותי מזה של הדגם היוצא והוא מציג עיצוב בהשראת תא הנוסעים של קיה EV6 החשמלי (וגם הספוראטז' החדש) כולל שימוש באותם ממשקים, כגון שני מסכי "12.3 קמורים עבור לוח המחוונים ומערכת המולטימדיה, ממשק המשמשגם את בקרת האקלים וגם את מערכת המולטימדיה באמצעות שילוב של צג מגע וכפתורים פיזיים המשנים את תפקודם בלחיצה עם כפתור, בורר הילוכים בצורת חוגה, גלגל הגה זהה ועוד. כיאה לרכב "ירוק", תא הנוסעים עושה שימוש נרחב בחומרים ממוחזרים וידידותיים לסביבה והפנלים של הדלתות נצבעו בצבע ידידותי לסביבה מבוסס מים.

 

2022 קיה נירו החדש תא הנוסעים
בהשראת קיה EV6.

בשלב זה, קיה לא מספקת פרטים טכניים על הדגם, גם לא רמז על שלושת יחידות ההנעה המעודכנות של הדגם. מה שהיא כן מספרת לנו הוא שגרסת הפלאג-אין של הדגם מצוידת במערכת מבוססת GPS אשר תעביר את ההנעה בדגם לחשמלית בלבד בכניסה לאזורים המוגדרים "אזורים ירוקים", אלו אזורים בערים ראשיות באירופה בהם הנסיעה מוגבלת לרכבים מסוימים, בחלקם אין לדוגמה כניסה לרכבי דיזל ובאחרים ישנה כניסה לרכבים חשמליים בלבד. המערכת תעביר את ההנעה למצב חשמלי מלא לא רק באזורים ירוקים אלא גם בקרבת בתי ספר, בתי חולים או כל אזור שהנהג יסמן במפה כאזור מועדף להנעה חשמלית.

 

2022 קיה נירו החדש
קיה נירו החדש.

קיה מתכננת להשיק את הגרסה ההיברידית וגרסת הפלאג-אין של הנירו במהלך הרבעון הראשון של 2022 ואת הגרסה החשמלית המלאה לקראת אמצע 2022.

2022 קיה נירו