מדינת קליפורוניה, שהיא המדינה המובילה בארה"ב בכל הקשור לנושא הפחתת פליטת מזהמים לאוויר, תאסור בקרוב מכירה של מכסחות דשא עם מנוע בעירה פנימית ובכך תחייב את כל הרוכשים לעבור למכסחות דשא חשמליות. מכסחות דשא חשמליות קיימות למעשה כבר שנים רבות, בעבר זה היה עם הצורך לכל ארוך וחיבור לשקע, כיום הן כבר פועלות על סוללות.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

על הנייר זה נשמע אולי כמו החלטה מיותרת, הרי מדובר במנועים זעירים בנפח של 150-200 סמ"ק בדרך כלל, אך בפועל מדובר בכלים מזהמים מאוד ולפי הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית (EPA) שעה אחת של כיסוח דשא מזהמת פי 11 לעומת מכונית בנזין מודרנית.

 

תוסיפו לנתון הזה את העבודה שבלא מעט מדינות בארה"ב כיסוח הדשא בחזית הבית הוא חובה חוקית ואסור לאפשר לדשא לגדול מעבר לגובה מסוים, את העבודה שהאמריקאים מאוד אוהבים גולף ויש אלפי מגרשים כאלו בארה"ב, ואתם יכולים להבין מדוע מדובר בקטסטרופה מיותרת של זיהום אוויר.

 

במדינת בקליפורניה נמצאים בשימוש לא פחות מ-16.7 מיליון מכסחות דשא, פי 3 מספר המכוניות במדינה. האיסור יכולל לא רק מכסחות דשא אלא גם כלי גינון נוספים העושים שימוש במנועי בעירה פנימית. כיום יש היצע רחב וגדול של כלי גינון חשמליים במחירים נגישים כך שהאיסור הזה לא יפגע בבעלי בתים ובאנשי מקצוע. בונוס נוסף מההחלטה הזו וחשוב לא פחות הוא הפחתה של זיהום רעש, כלי גינון עם מנועי בעירה פנימית מייצרים רעש חזק מאוד בעוצמה של מעל ל-100 דציבלים. יהיה מעניין לראות אם המשרד להגנת הסביבה הישראלי יאמץ את ההחלטה החשובה והמועילה הזו.