פולקסווגן ID4
פולקסווגן ID4.
פולקסווגן ID4
פולקסווגן ID4.

מכוניות חשמליות הן העתיד, זה ברור לכולם, גם למתנגדים הגדולים ביותר, כך שהשאלה היחידה שנותרה היא קצב החדירה. מה שהלקוח הישראלי מגלה כאשר הוא ניגש להזמין רכב חשמלי פופולרי בישראל, אספקה רק בשנת 2023, זה מה שכל הלקוחות בעולם המערבי, באירופה במיוחד, מגלים גם כן. הסכר להחלפת מנועי הבעירה הפנימית פתוח לחלוטין, אבל קיבולת הייצור של רכב חשמלי פשוט לא שם עדיין. 

 

בחודש מרץ האחרון יו"ר קבוצת פוקסווגן (Herbert Diess) ציין כי הביקוש לרכבים החשמליים של הקבוצה עולה על הצפוי ועל כושר הייצור של הקבוצה שכמו כל תעשיית הרכב סובל מבעיות אספקה, שבבים והמלחמה באוקראינה. מרבית לקוחות הקבוצה שיזמינו עכשיו רכב, יזכו לקבל אותו רק במהלך השנה הבאה. זו הסיבה שעדיין לא פגשנו את החשמליות של פולקסווגן בישראל, את פולקסווגן ID4 לדוגמה נפגוש רק ברבעון השלישי של השנה. 

 

מרצדס EQE
מרצדס EQE.

החודש, יו"ר חבר המנהלים של קבוצת מרצדס (Ola Kaellenius) נשאל לגבי המצב של קבוצת פולקסווגן והתשובה שלו הייתה "מצבנו דומה למדי" כלומר גם בקבוצת מרצדס הביקוש עולה משמעותית על כושר הייצור והזמנות חדשות נדחות לשנה הבאה במרבית הדגמים החשמליים של הקבוצה. 

 

קצב הייצור של מכוניות חשמליות יגדל כמובן עם השנים, ובעיות האספקה והמחסור בשבבים, לפי תחזיות של יצרני הרכב, כבר יחלפו כמעט לחלוטין עד לסוף השנה, אך המחסור ברכבים חשמליים לעומת הביקוש צפוי להיות איתנו לעוד זמן רב שכן הביקוש גבוה בהרבה מהיכולת של היצרנים לפתוח מפעלים חדשים לייצור רכבים וסוללות. המחסום הפסיכולוגי נשבר די מזמן, בזכות טסלה כמובן, וגם אם עדיין יש מחסומים ראליים כמו תשתית טעינה, מהירות טעינה ועוד, החיסכון בהוצאות הדלק שרכב חשמלי מציע הוא מספיק גדול בכדי להעביר אחוז גדול מהאוכלוסייה לרכב חשמלי. כן צריך לציין שרכב חשמלי הוא פתרון להפחתת זיהום, אך הוא ממש לא הפתרון להפחתת הצפיפות בכבישים, את זה רק תחבורה ציבורית יעילה יכולה לעשות. 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
 • תגובות 10

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  avatar
  Johnny · 11/05/2022
  בולשיט !!!!
  העתיד הוא מימן , רכבים חשמליים הם רק פרק מעבר ותו לא .

  כמו כן , מי שרוצה רכב חשמלי של פולצוואגן id4מוזמן לשלוח אליי מייל  בלבד !!!
  אני אמור לקבל כ 400 רכבים עד לסוף השנה 
  johnnyakm@gmail.com
  תתחדשו
  • This commment is unpublished.
   avatar
   משה · 24/05/2022
   הפקת מימן דורשת השקעת אנרגיה, היום השקעת האנרגיה הדרושה לייצור מימן עומדת על 80% מהאנרגיה המתקבלת מהמימן. לכן כיום המימן אינו הפתרון, יש מספר נסיונות להפיק מימן באופן יעיל יותר אך עדיין זה לא ישים. לכן החשמל שאותו ניתן להפיק גם מאנרגיות מתחדשות הוא פתרון טוב יותר. מה עוד שגם במימן יש צורך בסוללות לכן הרכב החשמלי טוב ויעיל יותר.
  • This commment is unpublished.
   avatar
   מימן לא העתיד · 11/05/2022
   מימן זו נישה , ולשימוש מסחרי כבד. 
   השקעות סוללה עד 2030 3.5 טריליון דולר. השקעות מימן עד 2030 700 מיליון דולר. 
 • This commment is unpublished.
  avatar
  קובי · 10/05/2022
  בלא יודע איפה.... נורבגיה , שוודיה . רק 3% מהרכבים   החדשים  הם 100% בנזין !!! ומעל 90% הם 100%  חשמלי.  בפה בישראל רק 3% מהרכבים החדשים הם 100%   חשמליים.  מדינת עולם 3 . מביאים לפה דגמים לעולם 3 . 
  • This commment is unpublished.
   avatar
   רמי · 11/05/2022
   בכל שאר המדינות אין מיסוי על רכבים.
   קל  אוד לבחור להיות ירוק ולחסוך דלק כשזה משתלם הרבה יותר, פה אתה משלם 30-40 אלף יותר על רכב אם הוא חשמלי, ועוד מתכננים לנו מיסוי על קילומטרים כל טסט
 • This commment is unpublished.
  avatar
  דידי · 10/05/2022
  ממש משנה מתי וכמה ובאיזה מחיר, ומי המותג.... כל עוד מדינת ישראל לא עושה מאמצים עיליים לשים בכל פינה עמדה סופר מהירה. ולבטל כל בירוקרטיה ומסים למען שוק הרכב החשמלי. 
  וגם יהיה מס ק"מ.  

  ורק ב2026 סוללה מוצקה, ומתי בישראל. 

  ואין חשק לקנות רכב , בתקופה בעתיד שרמה 5 זה מה שיהיה. . 
  • This commment is unpublished.
   avatar
   בידידות · 10/05/2022
   ולמה אתה נכנס וקורא כתבות , יא מרביץ לעצמך.פסימיסט חחחחחחח 
 • This commment is unpublished.
  avatar
  קוקו · 10/05/2022
  עוד דבר מהרבה, בצעד לניצחון הסיניות החשמליות .
  • This commment is unpublished.
   avatar
   נירית · 10/05/2022
   לא כול כך. המלחמה בין סין לארה"ב על אדמת ישראל בדמות שוק הרכב מדשדשת. אולי הסתיימה.אולי רק התחילה. ואם רק התחילה, אז ..... הופה הופה כאן זה לא אירופה !!!
 • This commment is unpublished.
  avatar
  אבנר · 10/05/2022
  אז נקנה אחרות.