מתוך 13,000 פסולי נהיגה שלא הפקידו את רישיון הנהיגה שלהם, רק כ-2,500 עשו זאת בשבועיים האחרונים עקב מבצע משרד התחבורה.

הצלחה חלקית למבצע משרד התחבורה לאיתור נהגים פסולי רישיון

הצלחה יחסית למבצע משרד החבורה לאיתור נהגים פסולי רישיון נהיגה שלא הפקידו את רישיון הנהיגה שלהם וממשיכים לנהוג בכבישים. מתוך 13,000 פסולי נהיגה אליהם נשלחו מכתבי אזהרה והתראות טלפוניות, רק כ-2,500 ניגשו לתחנות המשטרה והפקידו את רישיון הנהיגה שלהם.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

נהגים שלא יפקידו את רישיונם, ינקטו נגדם באמצעים משפטים הכוללים בין השאר מעצר עד תום ההליכים, מאסר בפועל והשבתת כלי הרכב.

 

במסגרת המבצע התפרסו ניידות הבטיחות של משרד התחבורה ואגף התנועה בכבישים. מהנתונים עולה כי מתוך יותר מ- 31 אלף נהגים שנבדקו התגלו כ- 300 נהגים שרישיונם נפסל ולמרות זאת המשיכו לנהוג בכבישים. 13 מתוכם נעצרו ויותר מ- 100 נהגים עוקבו לחקירה. ליותר מ- 15 אלף נהגים נרשמו דוחות בגין עבירות שונות.

 

 

מהנתונים עולה כי שלושה מהנהגים שנתפסו המשיכו לנהוג למרות שרישיונם נשלל לצמיתות על ידי משרד הרישוי. נהגת נוספת נתפסה נוהגת בכביש וזאת על אף שמעולם לא הוציאה רישיון.

 

השר כץ הנחה את סמנכ"ל משרדו, עוזי יצחקי לפעול לאיתור כל אלפי הנהגים שטרם הפקידו את רישיונם במטרה להורידם מהכביש. "משרד התחבורה ומשטרת ישראל ימשיכו לאכוף את החוק כנגד נהגים עבריינים הממשיכים לנהוג תחת פסילה ולסכן את כולנו" הוסיף כץ.