האוטובוס הדו קומתי החדש של לנודון, נחשף היום ע"י ראש העיר של לונדון, בוריס ג'ונסון.

האוטובוס הדו קומתי החדש של לונדון

ללונדון מעבר לסמלים כמו הביג-בן ועוד, יש שני סמלים מוטוריים מובהקים, המוניות השחורות ”בלאק קאב" וכמובן אוטובוס הקומותיים האדום. היום, חשף ראש העיר של לונדון, גרסה בגודל מלא של מחליפו המתקדם והחשמלי.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

לונדון, שידועה כעיר עם תקנות הצפיפות והזיהום המחמירות בעולם, החלה עוד בשנת 2007 לתכן את אוטובוס העתיד של העיר. הפרויקט שנקרא 'New Bus 4 London' או בקיצור NB4L, הוליד אוטובוס דו קומתי מתקדם מאוד עם שלדת אלומיניום מלאה והנעה חשמלית עם מאריך טווח. על הנעת הגלגלים האחוריים, אחרי מנוע חשמלי, אשר על אספקת האנרגיה אחראיים סוללות ליתיום-איון ומנוע דיזל בנפח 4.5 ליטר המותקן מאחור ומשמש כמאריך טווח לטעינת הסוללות.

 

בשל המומנט הגבוה של המנוע החשמלי החל מסל"ד אפסי, מותקן באוטובוס מגביל מומנט לתחילת הנסיעה, בכדי שהנוסעים העומדים באוטובוס, לא ימצאו עצמם "עפים" לעבר חלקו האחורי. באמצעות מערכת ההנעה ההיברידית, האוטובוס החדש, יפלוט כ-40 אחוז פחות CO2 לעומת אוטובוס דומה המונע בדיזל וכ-15% פחות לעומת האוטובוסים ההיברידיים החד קומתיים המשרתים את נוסעי לונדון.

 

לקראת 2012 ינוע האוטובוס הראשון ברחובות לונדון ובמהלך המחצית הראשונה של 2012, יתווספו עוד 4. הצפי הוא להחלפת כל צי 8000 האוטובוסים של לונדון בדגם החדש.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location