השר כץ העביר 350 מיליון שקל נוספים לשיפור "תשתיות בטיחותיות מיידיות" בכל הרשויות המקומיות בארץ.

הקצאה מיוחדת לשיפור התשתיות הבטיחותיות בתחום העירוני

תוכנית חרום לצמצום מספר ההרוגים בתאונות הדרכים. שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ הקצה תקציב מיוחד של 350 מיליון שקל לשיפור "תשתיות בטיחותיות מיידיות" בכל הרשויות המקומיות בארץ.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

שר התחבורה ציין כי במסגרת התוכנית המכונה "דרך חיים" יושקעו במהלך ששת החודשים הקרובים 350 מיליון שקלים, במאות פרויקטים בטיחותיים בכ- 260 רשויות מקומיות בארץ. כ- 240 מיליון שקל מתוכם יושקעו בערים ובישובים היהודיים בכל הארץ דרכים וכ- 110 מיליון שקל בישובים הלא יהודיים.

 

לדברי כץ התקציב המיוחד יועבר לרשויות המקומיות כבר בימים הקרובים, באמצעות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים והוא מתווסף לתקציב של 200 מיליון שקל שמשקיע משרד התחבורה מידי שנה בתשתיות הבטיחות העירוניות ו- 250 מיליון שקל בתשתיות הבטיחות הבינעירוניות.

 

שר התחבורה הוסיף כי משרדו יממן את עלות הפרויקטים במלאה (100%), ללא השתתפות הרשויות המקומיות, במטרה להשלים את ביצועם עד לסוף השנה (2011) ולמנוע עיכובים מיותרים. "התקציב המיוחד נועד להמשיך את מגמת הירידה בתאונות הדרכים שנרשמה בשנים האחרונות ולצמצם את מעורבותם הגוברת של הולכי רגל בתאונות דרכים" אמר כץ. לדבריו, התוכנית נותנת דגש מיוחד על שיפור הבטיחות במגזר הלא יהודי המעורב בתאונות דרכים פי שניים ויותר מחלקם היחסי באוכלוסיה"

 

השר כץ פנה במכתב אישי לכל ראשי הרשויות המקומיות והעיריות בארץ לקבל על עצמם התחייבות לבצע כל הפרויקטים הבטיחותיים שבתחומם עד לסוף השנה (2011) "הניסיון המצטבר בארץ ובעולם הוכיח כי להשקעה בתשתיות יש תרומה מכרעת לצימצום מספר התאונות הדרכים וחומרתן, הדגיש כץ במכתבו.

 

שר התחבורה מסר כי שיפור התשתיות הבטיחותיות יבוצע בעיקר במוקדי סיכון, תוך מתן דגש מיוחד על פרויקטים שנועדו להגביר את בטיחותם של הולכי הרגל. בין הפרויקטים המתוכננים ברשויות המקומיות: התקנת מעקות בטיחות בין מסלולי נסיעה, הצבת פסי האטה, פעולות שונות למיתון התנועה במקומות מסוכנים, מעברי חצייה מוגבהים, התקנת גדרות בטיחות, הצבת תמרורים מוארים להולכי רגל וסימון כבישים.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location