אטום צבע לרכב
אטום צבע לרכב.
אטום צבע לרכב
אטום צבע לרכב.

אתם אוהבים את הרכב שלכם נקי ונוצץ? רוצים לשמור על הצבע של הרכב לאורך שנים ולעשות את זה בצורה המהירה והקלה ביותר? אז זה הזמן והמקום להכיר את המוצר "אוטם צבע" אשר מוסיף שכבת הגנה על על הלכה של הרכב, מעניק לה תכונות הידרופוביות המקלות על הניקוי, מגביר את הברק של הצבע ומונע ממזיקים שונים לפגוע בצבע הרכב וכל זה בתהליך עבודה המתבצע בבית ב-15 דקות, אחת למספר חודשים. 

 

לשלשת ציפורים, גשם חומצי, כתמי מים שהתייבשו, חרקים ועוד, כל אלו תוקפים ומזיקים לצבע הרכב ואם הם לא מטופלים בזמן הם לא רק קשים להסרה אלא יכולים בקלות לגרום לנק זמני אותו ניתן להסיר רק באמצעות פוליש אגרסיבי ואם לא מטפלים כלל, הם יכולים לגרום לנזק קבוע שחודר את כל שכבת הלכה, פגוע בשכבת הצבע שמתחת לה ואז הפתרון היחידי הוא צביעה מחדש. יישום קבוע של אטום צבע ימנע לחלוטין או יפחית משמעותית את הסיכוי לנזק מאותם חומרים מזיקים שתוקפים את הצבע. 

 

רשימת הציוד הנדרש ליישום אוטם צבע:

 • אוטם צבע כמובן (רשימת מומלצים בהמשך)
 • מגבת מייקרופייבר איכותית לפיזור האוטם על הצבע
 • מגבת מייקרופייבר איכותית רכה להסרה מלאה והברקה

 

אוטמי צבע
אוטמי צבע מומלצים.

יישום אוטם צבע:

יישום אוטם צבע על הרכב חייב להתבצע על רכב נקי ושטוף ותמיד בצל ולא בשמש ישירה וכמו בכל מוצר כימי, מומלץ לקרוא את ההוראות על התווית שכן לכל מוצר יש דגשים שונים משלו לגבי צורת היישום. 

 

תהליך היישום הוא פשוט מאוד:

 1. ניעור היטב של בקבוק אוטם הצבע
 2. שפריץ אחד או שניים של האוטם על שטח בגודל של כ-60X60 
 3. פיזור אטום הצבע באמצעות מטלית מייקרופייבר
 4. מיד לאחר מכן הסרה של שאריות החומר והברקה סופית באמצעות מגבת מייקרופייבר נוספת יבשה ונקייה
 5. ממשיכים כך עד אשר מסיימים את כל הרכב

 

דגשים:

ליישום אוטם צבע רצוי להשתמש בכ-4 מגבות בערך, אחת לפחות לפיזור החומר והאחרות להסרה והברקה סופית כאשר בשלב זה אתם תמיד רוצים לעבוד עם מגבת יבשה כדי לוודא הסרה מלאה של החומר העודף. 

 

 • את המגבת של שלב 4 קפלו לארבע ועל כל חלק של שלב 3 תשתמשו בצד יבש חדש. 
 • תלוי בסוג האוטם, אך יש לנגב עד שאתם מרגישים שכל החומר הוסר, בחלק מהחומרים (על בסיס קרמי) תרגישו שהמשטח הופך לחלק מאוד. 
 • ניגוב עם מייקרופייבר יש לעשות בעדינות, אין צורך להפעיל כוח כלל. 
 • אם לאחר הסיום שמתם לב לכתם חומר שלא ניגבתם מספיק, רססו מעט חומר על הנקודה ותעברו שוב עם מגבת
 • אם ישנה רוח באזור העבודה, רצוי להשפריץ מהחומר על המגבת עצמה, שתיים/שלוש התזות, וכך ליישם את החומר 
 • הרוב המוחלט של אוטמי הצבע בטוח לשימוש על כל משטחי הרכב (כולל פלסטיק וחלונות) כך שאין חשש מנגיעה של החומר באזורים אלו

 

את רוב המוחלט של אוטמי הצבע ניתן ליישם גם בצורה של מסייע לייבוש, כלומר לאחר השטיפה וכאשר הרכב עדיין רטוב, מרססים מהאוטם על הצבע ועוברים עם מגבת ייבוש. היתרון הוא יישום קל ומהיר יותר והחיסרון הוא שהעמידות תהיה לרוב קצת קצרה יותר. 

 

ניתן ליישם שתי שכבות לטובת עמידות טובה יותר, יש להמתין כשעה לאחר סיום השכבה או שניתן ליישם שכבה נוספת בשטיפה הבאה. 

 

מתי יש צורך לחדש את האוטם? כאשר אתם שוטפים את הרכב בפעמים הבאות לאחר היישום של אוטם הצבע, שימו לב להידרופוביה, אם זו נחלשה משמעותית זה הסימן שצריך ליישם מחדש. 

 

אוטם צבע
אוטמי צבע מומלצים.

רשימת אוטמי צבע מומלצים: 

 

הערות לרשימה: תתעלמו מהצהרות היצרנים לגבי עמידות לשישה חודשים או שנה וקחו כלל אצבע של עמידות למשך של 3-4 חודשים בתנאים שכיחים. 

 

 Griot’s Garage Ceramic 3-in-1 Wax הוא המוצר היחיד ברשימה שלא "מוכן לשימוש מידי" כלומר הוא דורש המתנה של 12 שעות לפני חשיפה לפגעי מזג אוויר ומים כדי להשיג ביצועים מקסימליים מהמוצר. מוצר זה יוצר ברק חזק בסגנון מראה, הידרופוביה סבירה ועמידות מספקת לחומרים כימיים שונים. 

 

Turtle Wax ICE Seal N Shine מבוסס על פולימרים בעיקר ולכן קצת "דביק" ביישום שלו כך שקחו את הזמן למריחה טובה והסרה מלאה. מוצר עמיד במיוחד לחומרים כימיים שונים, הידרופוביה טובה וברק מספק אך לא יוצא דופן. כל זה תקף גם לאוטם ​​Sonax Brilliant Shine Detailer שהוא דומה מאוד בתכונות שלו ומכיוון שהוא די מרוכז ניתן בהחלט לדלל אותו ביחס של 1:1 לטובת יישום קל יותר מבלי לאבד מהתכונות של החומר. 

 

Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Spray או Sonax Ceramic Spray שני חומרים המתבססים על Sio2, קלים מאוד ליישום שכן הם חלקים (משאירים משטח חלק). 

 

יש בשוק עוד מאות סוגים שונים של אוטמי צבע במנעד רחב של מחירים, המוצרים ברשימה הם מוצרים במחיר סביר, על הצד הזול יותר, קלים ליישום ואתם יכולים להתייחס אליהם כאל נקודת התחלה טובה. הקישורים למוצרים אמנם מובילים לאמזון אך מרבית המוצרים (למעט Griot’s Garage) זמינים לרכישה במגוון חנויות בישראל ולכן הם גם מופיעים ברשימה. לצד זה יש להוסיף כי לכל אוטם אורך חיים שונה, גימור/ברק שונה, עמידות שונה לכימיקלים, מספר שטיפות ועוד. כולם יספקו את ההגנה בצורה זו או אחרת ובסוף כל אחד בוחר את המוצר החביב עליו לפי התכונות שהוא מחפש במוצר, בין אם זו הידרופוביה, עמידות, חלקות, המראה, הקרב ועוד. 

 

אוטמי צבע מומלצים נוספים אך קשים יותר להשגה, יקרים יותר וחלקם מורכבים יותר ליישום (שום דבר לא באמת מורכב אך רצוי ניסיון כדי למנוע טעויות שבחלקן ניתן לתקן רק באמצעות פוליש): Tacsystem MoonLight V2, Polish angel Carnauba Arts, Gyeon Cancoat Evo, Soft99 Fusso Coat, Wolfgang Uber SiO2 Silica Spray, Wolfgang Uber Ceramic Spray Coating

 

 

אוטמי צבע לעצלנים:

 

 

מה זה אוטם צבע לעצלנים? זה אוטם צבע המיועד ליישום על רכב רטוב כחלק מתהליך השטיפה ולפני הייבוש כאשר האקטיבציה שלו מתבצעת באמצעות לחץ מים (עדיף גרניק ואם לא אז צינור גינה בהשפרצה בלחץ). מרבית החומרים בתחום דומים בצורת היישום שלהם, ארבעה שפריצים לפנל (מכסה מנוע יותר) ומיד שטיפה טובה בלחץ גבוהה (זה החלק החשוב), רצוי מלמטה למעלה על פאנל אנכי או מחוץ לרכב פנימה על פאנל אופקי - גג ומכסה מנוע לדוגמה. תוך כדי השטיפה תוכלו לראות שהמשטח הופך הידרופובי וזה הסימן עבורכם לדעת אם האזור נשטף מספיק - תמיד עדיף יותר מאשר פחות. חסרונות לעומת אוטם ביישום ידני? חומרים אלו לרוב מחזיקים זמן קצר יחסית, כחודש בממוצע וההגנה שלהם פחותה. Meguiar's Hybrid Ceramic Wax הוא מוצר יוצא דופן ברשימה הזו, היישום שלו דומה לשאר המוצרים, אך הוא עמיד לאורך זמן כמו אוטם צבע ביישום על יבש. 

 

מגבות מייקרופייבר ליישום אוטם צבע:

 

מגבת מייקרופייבר לייבוש הרכב:

The Rag Company - The Liquid8r

 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
 • תגובה

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.